Польський досвід у співпраці влади та громади

e-mail Друк PDF

У Полтаві два дні триватиме семінар у рамках програми «Український самоврядно-громадянський Стандарт». Це спільний проект, що реалізується при підтримці урядів Канади та Польщі, який розкриває основні аспекти співпраці влади з громадянами. На запрошення голови Полтавської обласної ради Олександра Біленького польські експерти розповіли, як творити активне громадянське суспільство, громаду цивілізованого діалогу. Співпраця саме у цьому напрямку між іноземними фахівцями та Полтавською обласною радою триває з минулого року. У рамках програми було проведені численні дослідження. А 10 та 11 жовтня учасники програми представлять результати своїх опрацьовувань депутатам обласної та міської рад, представникам громадських організацій.

– Метою даного проекту є опрацювання громадського самоврядного стандарту, – говорить Павел Прокоп, голова правління фундації менеджерських ініціатив, радник мера польського міста Люблін. – Він стосується усіх обласних центрів України, Полтави – в тому числі. До цього ми провели роботу з представниками обласної та міської рад. Також у нас заплановані зустрічі з депутатами місцевого самоврядування, а також з громадськими активістами та мешканцями Полтави. Ми хочемо поділитися з полтавцями нашим досвідом у сфері управління органів місцевого самоврядування, децентралізації та організації різного роду громадських ініціатив. Декілька найбільших польських громадських організацій, які багато років працюють з українськими партнерами підготували документ, який і має назву «Стандарт». У ньому зазначені сфери, в яких влада та громада мають працювати разом, щоб досягнути найкращих результатів.

Гості також відзначили, що розвиток громадянського суспільства – один із видів підтримки, який Польща надає Україні.

– Ті перетворення, які почалися в Україні, особливо після Майдану та Революції Гідності, мають змінити підхід громадян до держави, – переконаний Мирослав Скурка, директор програми «Навчальні візити до Польщі». – А особливо бачення функцій провідної еліти, яка веде державу. Без громадянського суспільства залучення українців до процесу буде неможливо, як і поміняти стандарти які створилися в Україні.  Можливо, це звучить як гасло, але європейська Україна має бути країною громадян.

Саме формат взаємопорозуміння, діалогу - визначальний мотив, який вклали у захід організатори. "І саме цей елемент співпраці потрібно негайно взяти на озброєння", - переконаний голова Полтавської обласної ради Олександр Біленький.

- Цивілізований діалог між громадою і представниками влади – головна тема сьогоднішнього дня, – розповів Олександр Біленький, голова Полтавської обласної ради. – Інструменти саме конструктивної співпраці, без напруженої риторики, протистоянь – те, чому сьогодні потрібно вчитись кожному. Це шлях до порозуміння. Коли лебідь, рак і щука, відкинуть свої особисті амбіції і потягнуть віз у одному напрямку – матимемо результат. І тому я вдячний нашим польським колегам за те, що вони на моє запрошення, згодились провести тренінг для депутатів і представників громадських організацій, передати європейський досвід співпраці влади і громади.