Полтавські голболісти - найкращі у Європі

e-mail Друк PDF

З 1 по 9 жовтня у місті Майя (Португалія) проходив чемпіонат Європи з цього виду спорту. Збірна України виборола перше місце і, відповідно, стала чемпіонами Європи.

Спортсмени з Полтавщини – основний кістяк збірної України. Це – Антон Стрельчик, Віталій Гапоненко, Василь Олійник та Євген Циганенко. Тренує збірну – полтавець Федір Дубровін. Першими  чемпіонів привітав голова Полтавської обласної ради Олександр Біленький і пообіцяв землякам підтримку у їх подальшому зростанні.

– Вітаю наших полтавців. Буду ініціювати збільшення фінансування спорту людей з інвалідністю, – повідомив голова обласної ради. – Зараз формується профільна програма на 2017 рік, у якій вже є ця пропозиція. Закликаю і місцеві громади не стояти осторонь. Взагалі ж потреби людей з інвалідністю – один із пріоритетів моєї роботи. Завтра – нарада спільно з керівником обласного комітету доступності Іриною Твердохліб. Будемо напрацьовувати напрямки вирішення питання доступності соціальних об'єктів.

Загалом на Чемпіонаті Європи змагалися десять чоловічих збірних.

У своїй групі українці по черзі з перевагою в 10 голів розгромили поляків (15:5), росіян (14:4), ізраїльтян (11:1), а також обіграли команду Великобританії (8:6).

У чвертьфіналі збірна України була сильнішою за представників Угорщини (15:5), у півфіналі – Ізраїлю (12:8). У вирішальному фінальному матчі наші співвітчизники знову обіграли команду Великобританії, на цей раз рахунок був 14:6.

Голбол – спортивна гра, в якій команда з трьох чоловік повинна закинути м'яч з вбудованим дзвіночком в ворота суперника. Голбол був створений в 1946 році з метою допомогти реабілітації ветеранів Другої світової війни – інвалідів по зору. Входить в програму Паралімпійських ігор.