На Полтавщині взялися вирішувати проблеми доступності

e-mail Друк PDF

Проблему, на яку довгий час закривали очі, врешті зрушили з місця. Так, аби обійти "коридори бюрократії" чиновники разом з громадськістю реалізовують на Полтавщині пілотні проекти з забезпечення інвалідів засобами доступності. Як це втілюватимуть у межах області говорили на робочій нараді у голови обласної ради Олександра Біленького. Непристосовані соціальні об'єкти і громадські місця уже давно стали каменем спотикання для людей з інвалідністю. А вирішити цю проблему - потрібно чимале здоров'я. Наприклад, щоб збудувати пандус біля житлової багатоповерхівки, людині доведеться отримати 55 дозвільних документи.   "Причиною цих перепон щоразу називають недосконалість законодавства",-  говорить керівник управління містобудування і архітектури Полтавської ОДА Олександр Панков.

- Будівництво пандусу регламентується нормами і законами і все це виписано в порядку ведення цього будівництва необхідно зареєструвати це будівництво Державній будівельній інспекції. Але якщо ми говоримо про будівництво пандусу, це зміна зовнішнього контуру будинку. Тобто необхідно оформлення земельної ділянки, - пояснив Олександр Панков.

Тож аби знайти вихід із ситуації і спростити процедуру оформлення документів, спеціалісти пропонують налагодити роботу з органами місцевого самоврядування - розробляти дозволи на будівництво шляхом рішень місцевих рад.

Таку пропозицію висловила головний спеціаліст управління містобудування та архітектури Полтавської ОДА, секретар обласного комітету доступності Антоніна Ільїна.

- Саме управління соціального захисту населення пише звернення тому, що це йде ініціатива від органів місцевого самоврядування. Пише управлінню архітектури наприклад: у нас на обліку є Іванова Ангіліна Петрівна, інвалід першої групи. Згідно цього документу має бути пандус. Будь ласка, розгляньте, прийміть рішення, внесіть на розгляд сесії питання про виділення коштів і про будівництво. Маємо ініціативу вже не просто людини, а представницького органу, який розподіляє бюджетні кошти, - звертає увагу Антоніна Ільїна.

"Тему потреб людей з інвалідністю надто довго "забовтували". Тому результатом зустрічі має стати конкретні кроки та пропозиції", - наполіг голова обласної ради Олександр Біленький. Саме тому вирішили у трьох населених пунктах Полтавщини запровадити пілотні проекти, які передбачають будівництво різних засобів доступності для інвалідів. За словами Олександра Біленького, це можуть бути не лише пандуси, але й підйомники для людей з обмеженими можливостями.

 

- Зараз з робочою групою ми хочемо відпрацювати методику пілотних проектів і хочемо сюди залучити Полтаву, Гадяч і Решетилівку. Сюди будемо залучати керівників місцевого самоврядування. Спочатку проведемо аудит доступності. Це як раз та методологія, яка дасть нам відповідь, які потреби мають люди з інвалідністю, - зазначає голова обласної ради.

Методика пілотних проектів на перший погляд готова, але поряд з цим постає питання, де брати кошти на їх реалізацію. На думку голови обласної ради, ресурс можна залучити з кількох джерел.


- Ми починаємо розробляти методику на 2017 рік і я переконаний, що в бюджети 17-го року повинен увійти кошторис по реалізації цих проектів. Ми уже будемо чітко знати скільки грошей нам потрібно на будівництво цих об'єктів. Крім цього, якщо це пілотні проекти, тут можна залучити і приватні кошти, - сказав Олександр Біленький.

Отож, за результатами наради, в області стартують пілотні проекти з забезпечення людей з інвалідністю засобами доступності у Полтаві, Гадячі та Решетилівці. В рамках цього працюватиме робоча група, у яку увійдуть спеціалісти з різних галузей.