Туристична принада — на батьківщині Гоголя

e-mail Друк PDF

Національний музей-заповідник Миколи Васильовича Гоголя у Гоголевому Шишацького району — туристична окраса не лише місцевого, а і обласного значення. Щодня сюди приїздять сотнями туристи, і громада могла б заробляти немалі гроші на розвитку цієї галузі. Та от біда. Село — які тут готелі чи розважальна інфраструктура? Немає чим принадити відпочивальників. “Уже кілька років у нас готовий проект по створенню на базі місцевого будинку культури і музею великого туристичного комплексу, який стане місцевою окрасою”, - говорить депутат обласної ради Віктор Скочко.

- У плані — величезна картинна галерея, бібліотека, конференц-зал, розвинена інфраструктура для туристів. Це значне капіталовкладення, понад 30 мільйонів гривень, непідйомний для одного лише місцевого бюджету. Тому потрібно розглядати комплексну програму фінансування, із залученням багатьох джерел фінансування, - вважає Віктор Скочко.

Тему нового комплексу порушили ще раз під час візиту до туристичної перлини голови Полтавської обласної ради Олександра Біленького. Разом з ним відвідали музей депутати обласної ради Віктор Скочко і Валерій Капленко. “Цей об'єкт — дійсно окраса туристичної галузі. І дуже радує, що депутат від місцевої громади спрямовує зусилля на його розвиток”, - сказав голова обласної ради.

- Проект хороший, питання традиційне - гроші. За попередніми обрахунками - понад 30 мільйонів гривень. Тут не варто залишати без уваги жодної можливості фінансування. ДФРР - це добре, тим більше, що наступного року його збільшують утричі. Звичайно, і обласний бюджет осторонь не залишиться. Дякую депутату обласної ради Віктору Скочку зайого ініціативу.
Та потрібно зацікавлювати подібними проектами і іноземних інвесторів. Є програми, які підтримують особливі музеї, де можна торкатись експонатів руками. До всього новий комплекс може стати туристичною перлиною Полтавщини. Тому його експозицію необхідно презентувати на базі постійно діючого представництва області в Українському Домі у Києві, яке ми невдовзі відкриємо, - поділився планами Олександр Біленький.