Про авіабезпеку варто потурбуватися

Друк

7 червня на засіданні постійної комісії обласної ради з питань будівництва, транспорту та зв’язку, яке вів голова комісії Віктор Шадчнєв, розглянуто питання про порушення законодавства на Полтавському обласному комунальному підприємстві «Аеропорт - Полтава».

У роботі комісії взяли участь заступник голови обласної ради Володимир  Марченко, керівники управлінь облдержадміністрації.

Як повідомив Віктор Шадчнєв, в обласну раду надійшов лист від начальника управління Служби безпеки України в області Олександра Дроботенка, в якому наведено факти порушення законодавства України щодо авіаційної безпеки на ОКП «Аеропорт - Полтава». Зокрема, на території аеродрому виявлено цивільних осіб та автотранспорт без перепусток, у незадовільному стані знаходиться охорона периметру підприємства – в окремих місцях зруйнована огорожа, відсутні освітлення та електронний контроль, не забезпечено патрулювання та відеоспостереження. «Ці порушення, - зазначається в листі, – негативно впливають на стан функціонування обласного комунального підприємства, можуть привести до виникнення надзвичайних ситуацій».

Утім, вирішити порушені у листі проблеми «Аеропорт - Полтава» без фінансової допомоги з обласного бюджету не в змозі. За інформацію генерального директора підприємства Олексія Дуная,  на сьогодні «Аеропорт - Полтава» не має регулярних авіарейсів, достатнього пасажиропотоку та в основному існує за рахунок фінансових дотацій з обласного бюджету, тоді як на придбання та встановлення по периметру установок освітлення потрібно витратити понад 2,3 мільйони гривень.

Відтак, для вивчення ситуації по організації авіаційної безпеки на Полтавському обласному комунальному підприємстві «Аеропорт - Полтава» та внесення пропозицій комісія ухвалила створити робочу групу у складі депутатів обласної ради та представника Служби безпеки України в області.

Комісія схвалила проект сесійного рішення про внесення змін до Правил користування водними об’єктами для плавання на маломірних (малих) суднах Полтавської області, який передбачає делегування повноважень облдержадміністрації щодо відкриття та закриття навігації для маломірних (малих) суден по Полтавській області, та рекомендувала звернутися до облдержадміністрації з пропозицією його погодити.

Дискусійного характеру набуло обговорення питання про звернення управління капітального будівництва облдержадміністрації щодо його визначення головним розпорядником коштів обласного бюджету розвитку та коштів субвенції з державного бюджету, що виділяються на будівництво, реконструкцію та реставрацію об’єктів соціально-культурного та житлово-комунального призначення на території області.

Депутат Ігор Сірик висловив критичні зауваження на адресу цього управління з приводу недостатньої роботи по забезпеченню ефективного використання бюджетних ресурсів, здійснення якісного технічного нагляду, вчасної здачі об’єктів будівництва, яка мала місце в попередні роки. На думку депутата, галузеві управління облдержадміністрації як головні розпорядники коштів працюють більш дієво, а технічний нагляд може здійснювати управління капітального будівництва відповідно до укладених із ним договорів.

Іншу позицію оприлюднив голова комісії Віктор Шадчнєв, який переконаний у доцільності визначення головним розпорядником бюджетних коштів саме управління капітального будівництва з огляду на наявність у ньому фахівців-будівельників та відповідного досвіду роботи.

- Відповідальність за ефективне використання коштів несе облдержадміністрація, яка й повинна визначати головних розпорядників бюджетних ресурсів при формуванні проекту обласного бюджету на рік, - зазначив заступник голови обласної ради Володимир Марченко.

Наразі, на пропозицію депутата Миколи Безими, питання стосовно визначення управління капітального будівництва головним розпорядником коштів обласного бюджету розвитку та коштів субвенції з державного бюджету вирішено доопрацювати.

Також у ході засідання розглянуто проект сесійного рішення про внесення змін до показників обласного бюджету на 2011 рік, який депутати підтримали та рекомендували внести на розгляд п’ятої сесії обласної ради.