Поліпшити умови здійснення судочинства

e-mail Друк PDF

8 червня відбулося засідання постійної комісії обласної ради з питань забезпечення законності та правопорядку, яке за участі заступника голови облдержадміністрації, депутата обласної ради Віктора Животенка, керівників профільних управлінь та установ провів голова комісії Дмитро Хрістов.

Розглянуто два профільні питання, включені до порядку денного п'ятої сесії обласної ради шостого скликання, пленарне засідання якої відбудеться 15 червня 2011 року.

Зокрема, рекомендовано сесії обласної ради затвердити обласну Програму організаційного забезпечення діяльності судів Полтавської області на 2011 – 2015 роки, проект якої презентував присутнім начальник територіального управління державної судової адміністрації України в Полтавській області Іван Клочко.

Наголошено, що поряд із досягнутими у цій справі відчутними зрушеннями, ще продовжують існувати й суттєві проблеми. Так приміщення жодного суду за кількістю службових площ не відповідає вимогам судочинства, що не дає можливості забезпечити суди необхідною кількістю залів судових засідань, кімнат для персоналу суду, учасників судового процесу (свідків, адвокатів, прокурорів), судової міліції, конвойної служби, підсудних, які перебувають під вартою, для зберігання речових доказів тощо. Для забезпечення належного здійснення судочинства необхідно здійснити комплекс заходів, що і передбачено Програмою. Загальний обсяг фінансових ресурсів, необхідних для її реалізації і запитаних з обласного бюджету, складає 1 910 000 грн.

Прийнято й рішення підтримати подання Дмитрівської сільської ради міста Комсомольська та відповідне клопотання Комсомольської міської ради щодо виключення з облікових даних села Волошине Дмитрівської сільської ради міста Комсомольська у зв’язку з відселенням мешканців з метою будівництва промислового майданчика товариства з обмеженою відповідальністю “Єристівський гірничо-збагачувальний комбінат”.

Також на засіданні комісії, у межах повноважень, узято до відома повідомлення прокуратури області стосовно розгляду відкритого листа до депутатів обласної ради громадян Пухи Г.М., Митька Л.Б., Рибалка М.Ю. та Вазерцевої Г.Г.