Нагороджено лауреатів обласної премії імені Леоніда Бразова

e-mail Друк PDF

9 листопада, в День української писемності та мови, день народження письменника Леоніда Бразова у Полтавському національному педагогічному університеті імені В.Г.Короленка відбулася урочиста церемонія нагородження лауреатів Полтавської обласної премії імені Леоніда Бразова – однієї з трьох культурно-мистецьких премій, заснованих обласною радою.

У заході взяли участь представники творчої інтелігенції, члени оргкомітету премії, викладачі та студенти Полтавського національного педагогічного університету ім. В.Г.Короленка, журналісти.

Лауреатів премії 2016 року привітали перший заступник голови обласної ради, заступник голови оргкомітету премії Євгеній Холод, ректор Полтавського національного педагогічного університету ім. В.Г.Короленка, член оргкомітету премії Микола Степаненко.

Євгеній Холод, зокрема, відзначив вагому роль Леоніда Бразова як письменника, журналіста, громадського діяча у збереженні та розвитку української мови, її утвердженні у нашому суспільстві, вихованні молодого покоління. Він наголосив, що справу Леоніда Бразова, 100-річний ювілей якого ми святкуємо цього року, успішно продовжують талановиті літератори Полтавщини.

Перший заступник голови обласної ради урочисто вручив почесні відзнаки лауреатів обласної премії імені Леоніда Бразова:

- у номінації «Поезія» – Ользі Хало, члену Національної спілки письменників України – за поетичну збірку «Благословенні на любов»;

- у номінації «Проза» – Галині Пустовгар, прозаїку, поетесі, журналісту – за книгу «Насправді це про любов»;

- у номінації «Драматургія» – Анатолію Криму, драматургу, заслуженому діячу мистецтв України – за історичну драму «Остання любов Гетьмана»;

- у номінації «Критика і літературознавство» – Світлані Ленській, доктору філологічних наук, доценту кафедри української літератури Полтавського національного педагогічного університету імені В.Г.Короленка – за монографію «Українська мала проза 1920-1960 років: на перетині жанру і стилю».

Справжнім подарунком для лауреатів та гостей свята стали українські пісні у виконанні студентів філологічного факультету університету.


Леонід Бразов (1916-1997) – український письменник, журналіст, літературний критик, громадський діяч, котрий більшу частину свого життя жив і працював у Полтаві. Він є автором понад ста художніх творів, у яких порушуються актуальні проблеми сучасності. Леонід Бразов мав активну громадську позицію, турбувався про моральний стан суспільства, розвиток національного мистецтва.

Полтавська обласна премія імені Леоніда Бразова заснована обласною радою у 2007 році на підтримку української мови та писемності, з метою сприяння розвитку сучасної української літератури, пропагування творчості сучасних письменників серед населення, утвердження гуманістичних цінностей у суспільстві.

Премія присуджується за досягнення в галузі сучасної української літератури. З часу заснування її лауреатами стали 43 літератори та 4 творчі колективи