Зустріч з громадськими активістами

e-mail Друк PDF

16 листопада перший заступник голови обласної ради Євгеній Холод та голова постійної комісії обласної ради з питань екології та раціонального природокористування Ігор Горжій зустрілися з представниками громадської ради при обласній державній адміністрації: Олексієм Шаманенком, Костянтином Боровиком, Олегом Підгорним, Ігорем Першином, Людмилою Стельмах – на їхнє прохання.

Темою розмови стали актуальні питання охорони навколишнього природного середовища.

У ході зустрічі громадські активісти висловили стурбованість щодо стану довкілля Полтавщини та окреслили коло найбільш актуальних проблемних питань: забруднення довкілля у с. Сенча Лохвицького району, с. Білики Кобеляцького району, с. Макухівка Полтавського району, Кременчуцькому районі, знищення дерев у лісах та полезахисних лісосмугах та інші.

При цьому представники громадськості висловили гострі критичні зауваження щодо роботи Державної екологічної інспекції у Полтавській області, завданнями якої є, зокрема, державний нагляд (контроль) за додержанням вимог законодавства у сфері охорони навколишнього природного середовища, раціонального використання, відтворення та охорони природних ресурсів.

У свою чергу, перший заступник голови обласної ради Євгеній Холод зазначив, що екологічні питання постійно перебувають у полі зору депутатського корпусу обласної ради сьомого скликання, депутати активно працюють над ними у профільній комісії, відповідні проекти рішень виносять на розгляд сесій обласної ради. Втім, не завжди вдається досягти бажаного результату.

Одна з причин цього, наголосив голова постійної комісії обласної ради з питань екології та раціонального природокористування Ігор Горжій, відсутність у обласної ради як вищого представницького органу області повноважень, достатніх для дієвого вирішення природоохоронних проблем.

Наразі учасники зустрічі вирішили ініціювати проведення розширеної наради з питання охорони довкілля за участю голови обласної державної адміністрації, голови обласної ради, їхніх заступників, керівників профільних структурних підрозділів облдержадміністрації та територіальних підрозділів центральних органів влади, представників Громадської ради при облдержадміністрації та Громадської ради при обласній раді.

У зустрічі взяли участь перший заступник начальника обласного управління лісового та мисливського господарства Олексій Тенянко, представник обласного управління водних ресурсів Світлана Соколовська, представник Головного управління Національної поліції в Полтавській області Сергій Демидченко.