У Полтаві відбулась 5 битва стартапів

e-mail Друк PDF

У суботу, 19 листопада у Полтаві провели 5 конкурс "Битва стартапів". Унікальність цьогорічного відбору - змагалися бізнес-проекти студентської молоді. Участь взяли   шість стартапів студентів різних вишів Полтави. Тематика проектів різноманітна: від освітнього в сфері ІТ до нових підходів у агробізнесі.

Оксана та Віра - студентки. Дівчата представили проект унікального кафе, де хочуть поєднати здоровий спосіб життя та велокультуру.

- Унікальність закладу - у пропаганді здорового способу життя. У самому кафе - здорове харчування, а поряд з ним -  велопарковка, де буде передбачено велопрокат. Таким чином популяризуватимемо спорт. Вартість ініціативи - 800 тисяч гривень, - говорять авторки проекту.

З-поміж іншого представляли бізнес-плани у аграрній галузі. Зокрема у сфері тепличного бізнесу та бджільництва. Так, Олександр Масленко представив проект, який має "наполеонівську" мету - об'єднати усіх пасічників країни для формування національного бренду виробництва меду.

- У нас багато пасічників, але немає єдиної технології. Мій проект передбачає об'єднання усіх пасічників заради для того щоб був персонал і колективна робота. Тоді можна буде вийти на міжнародний ринок і представляти там Україну в числі найкращих виробників меду, - ділиться ідеями Олександр.

Слухали і аналізували представлені проекти досвідчені експерти з різних галузей підприємницької діяльності. Так, Андрій Гурнік - молодий власник агропідприємства. Переконаний - молоді люди, які представлять проекти по-іншому дивляться на розвиток бізнесу. І саме такі ідеї потрібно залучати досвідченим підприємцям для розвитку.

- Якщо буде проект, який мене реально зацікавить, перше, що я зроблю - намагатимусь дізнатися більше про цих людей і їхні ідеї. Але головне - де вони взяли цю ідею і як вони її реалізуватимуть далі, - говорить агропідприємець Андрій Гурнік.

На битву стартапів запросили і спеціальних гостей. Серед них - голова Полтавської обласної ради Олександр Біленький; директор ПМРА "МАРСМЕДІА", президент Міжнародного благодійного фонду «Здоров’я українського народу» Сергій Сошинський.

"Від конкурсу до конкурсу кількість учасників "битви" зростає. І це добре. Адже саме молоді та ініціативні повинні стояти на чолі реформ у країні", - переконаний голова обласної ради Олександр Біленький.

- Це хороша нагода познайомитись зі свіжими ідеями. І, можливо, взяти щось на озброєння. Це реальна площина для молодих людей представити свої ідеї. Свіжі, прогресивні, але у більшості випадків дещо сируваті. От наше завдання допомогти їм спочатку сформувати план своєї справи і допомогти з інвестиціями.  Наприклад, мене, як голову обласної ради, сьогодні цікавлять проекти у ІТ-галузі. Тому обласна рада і я особисто завжди відкриті для нових ідей - зазначив голова Полтавської обласної ради Олександр Біленький.

У підсумку "битви", головний приз перемогу отримав стартап "Династія меду Олександра Масленка. А ініціатори проекту особливої освітньої платформи команда Skryed отримала спеціальний приз від експертів - 50 тисяч гривень. Несподівано голова Полтавської обласної ради запропонував переможцям надати проекти до обласної ради. "Можливо нам вдасться відшукати для хороших ініціатив додаткові кошти", - підсумував змагання Олександр Біленький.