Чи згодиться польський досвід місцевої демократії полтавській громаді?

e-mail Друк PDF

У Полтаві проходить дводенна конференція "Місцева демократія у польсько-українській співпраці". У рамках заходу область відвідали експерти з розвитку місцевого самоврядування та децентралізації з Польщі та Канади. У програмі заходу: обговорення польсько-українського співробітництва у 2016 році; реформи місцевого самоврядування в Україні - виклики для міжнародного співробітництва.

За словами президента Фонду міжнародної солідарності Кшиштофа Становського, ініціативи до змін повинні йти не "згори", а від місцевих громад. І хоча реформа децентралізації проходить болісно, над нею треба постійно працювати. Саме тому Україна та Польща підтримують зв'язок, реалізуючи нові спільні проекти.

- Це проекти громадянського бюджету, проекти функціонування місцевих медіа, проекти, які допомагають громадам брати відповідальність на себе. За два роки ми бачимо, як змінюється Україна. У нас сьогодні є проекти, які ми розпочали, а потім ці міста опинились під окупацією. Але сьогодні ми бачимо позитивні результати. За рахунок децентралізації, у місцевих бюджетах з'явилося більше ресурсу, а отже і можливостей для покращення ситуації у своєму регіоні, - говорить пан Кшиштоф Становський.

У Полтаві також реалізують проект "Партнерство розвитку міст", який впроваджується за фінансування уряду Канади. Крім Полтави проект охоплює міста Миргород, Горішні Плавні і Кременчук. "Інформаційна допомога подекуди набагато важливіша ніж фінансові вливання", - говорить Миргородський міський голова Сергій Соломаха.

- Такі проекти вони методичного характеру і вони дають набагато більше, ніж наприклад якісь гранди. Вони просто нас навчають, як працювати, - ділиться досвідом Миргородський міський голова Сергій Соломаха.

Канадський проект "Партнерство розвитку міст" спрямований на розвиток місцевих громад, - у свою чергу розповідає старший радник з питань урядування, проект "Партнерство для розвитку міст" PLEDDG (Канада) Кейді Ворд.

- Перше, що робиться - це пропагування відкритої демократії, залучення громадян до прийняття рішень. Другий компонент проекту - розвиток малого і середнього бізнесу, і третій компонент проекту - це забезпечення міжурядової співпраці та координація зусиль на національному, регіональному, місцевому рівні, щодо інтегрованого розвитку громад-учасників проекту, - експерт  проекту "Партнерство для розвитку міст".

Та найперше завдання конференції - обмін досвідом у реалізації прав громад. І тут вже є чим похвалитись і Полтавщині. Зокрема у питанні використання надр галузевими підприємствами та гідного відшкодування громадам за цей промисел. "І в цьому напрямку хотілося б почути, які традиції вирішення проблем у наших західних партнерів", - ділиться планами  голова Полтавської обласної ради Олександр Біленький.

- Нам цікаво з'ясувати, що таке місцева демократія по-польські. Тому ми дуже задоволені, що Полтавщина прийняла учасників польської та канадської делегацій. Це радує, що на наших теренах відбуватиметься відновлення демократичних процесів. Я сподіваюся, що усі учасники конференції отримають потрібні знання, які хочуть передати польські колеги, зазначив голова обласної ради Олександр Біленький.