Олександр Біленький: "Волонтери Полтавщини повинні об'єднатись у одну потужну організацію"

e-mail Друк PDF

У понеділок, 5 грудня, у Міжнародний день волонтера у Полтавській обласній раді привітали і нагородили людей, які смислом свого життя зробили допомогу іншим. Голова обласної ради Олександр Біленький поспілкувався з волонтерами, родичами загиблих учасників АТО.

Волонтери, у свою чергу, поділились проблемами своєї діяльності. Силами волонтерів у перші дні війни та і сьогодні вдається вирішувати потреби бійців АТО у найнеобхіднішому - одязі і харчами. Тепер же найбільша проблема - ремонт автотранспорту, пошук запчастин.

- Та ми зосереджуємося не лише на матеріальній частині питання. Вшанування пам'яті полеглих бійців - не менш важливий напрямок роботи. У серпні цього року біля приміщення обласної ради встановили стелу пам'яті загиблих героїв Іловайська, щоб кожного дня нагадувати полтавцям, завдяки чиїм життям ми маємо мирне небо над головою, - розповіла член координаційної ради громадської спілки "Ліга громадських організацій "Громада Полтавщини"Ніна Кирпотіна.

"Волонтерство - це поклик серця. Це своєрідний діагноз людини, яка просто не може не допомогти ближньому". Так охарактеризувала свою щоденну роботу знана у області волонтер Ірина Каптур.

- Так, у цей страшний час ми об'єднались навколо безпеки нашої Батьківщини - і вистояла Незалежна Україна. Але волонтери - це і допомога безпритульним, малозабезпеченим громадянам. Це допомога кожному, хто цього потребує. Щодня. І поки я тут, мій чоловік ремонтує автомобіль волонтерів зі Львова, які проїздом через Полтаву у зону АТО. Бо для перемоги у цій війні немає областей чи районів, чи окремих людей - ми повинні бути єдині, - вважає Ірина Каптур.

"Тим часом саме об'єднання навколо однієї мети - головне завдання сучасних волонтерів", - переконаний голова Полтавської обласної ради Олександр Біленький. І тут немає місця розбрату.

- Супроти нас - підступний ворог, який маніпулює усім світом. У всіх у нас спільна мета - допомагати нашим хлопцям, які захищають Україну. І тут, вважаю, немає причин для якоїсь конкуренції чи поділу слави. Що тут ділити? Тож головна мета сьогодні - об'єднати усі волонтерські течії у потужний рух. Без популізму, - зазначив голова обласної ради.