Закрили 11 позачергову сесії обласної ради

e-mail Друк PDF

9 грудня відбулось третє пленарне засідання одинадцятої позачергової сесії Полтавської обласної ради. Його провів голова ради Олександр Біленький. На порядок денний засідання було винесено 9  питань, які потребували нагального вирішення.

На початку засідання усі присутні хвилиною мовчання вшанували пам'ять померлих учасників АТО: бійця першої штурмової роти Добровольчого Українського Корпусу Зебіна Едуарда Миколайовича та сержанта 92-ї окремої бригади Лукаша Олександра Анатолійовича.

По тому вручили нагороди приватному підприємцю, засновнику торгової мережі «Полтавські галушки» Сергію Жученку, координатору Центру допомоги учасникам АТО при Полтавській облдержадміністрації Ірині Каптур за високу громадянську свідомість, вагомий особистий внесок у здійснення волонтерських ініціатив по матеріально-технічному  забезпеченню українських військовослужбовців, які виконують бойові завдання на Сході України та з нагоди Міжнародного дня волонтера.

Також, нагородили за багаторічну сумлінну працю на благо Полтавщини, вагомий особистий внесок у соціально - економічний розвиток області,  активну громадянську позицію, плідну депутатську діяльність та з нагоди Дня місцевого самоврядування депутатів Полтавської обласної ради: Людмилу Овчаренко, Фахраддіна Мухтарова та Михайла Міщенка.

Крім того, нагородили переможців щорічного конкурсу студентських наукових робіт «Від студентського самоврядування – до самоврядування громад».

Далі депутати сформували порядок денний, до якого включили додаткові 10 питань, які запропонували члени постійних комісій Полтавської обласної ради у процесі підготовки до сесії.

Депутатський запит депутата обласної ради Авраменко Інни до прокуратури Полтавської області та Головного Управління Національної Поліції Полтавської області щодо необхідності проведення перевірки дій, що містять ознаки правопорушення, депутати розглянули та направили за належністю.

Далі перейшли до розгляду питання «Про внесення змін до обласної Програми розвитку дорожнього господарства Полтавської області на 2016-2018 роки» та проголосували за прийняття правки про даному питанню. Це питання прийняли за основу та вцілому як рішення Полтавської обласної ради.

Також прийняли за основу та вцілому питання «Про внесення змін до Комплексної програми щодо забезпечення законності, правопорядку, охорони прав, свобод і законних інтересів громадян та оборонної роботи на 2016-2020 роки». Анатолій Ханко вніс пропозицію прийняти відповідну програму, але внести до неї правку щодо виключення з неї виділення коштів для поліції, згадавши про розбиті у Полтаві меморіальні дошки. Пропозицію Анатолія Ханка підтримав Валерій Прядко та Петро Ворона. Депутати це питання прийняли без запропонованої правки.

Депутати прийняли питання "Про внесення змін до рішення другої сесії обласної ради сьомого скликання від 24 грудня 2015 року "Про Програму розвитку місцевого самоврядування у Полтавській області на 2016-2017 роки".

Далі депутати проголосували за проект рішення «Про поповнення статутного капіталу комунального підприємства Полтавської обласної ради «Полтававодоканал», прийняли питання «Про внесення змін до показників обласного бюджету на 2016 рік» та питання «Про зміну назви комунального вищого навчального закладу «Гадяцьке училище культури ім. І.П. Котляревського».

Депутати розглянули питання «Про відміну рішення сімнадцятої сесії Полтавської обласної ради шостого скликання від 17 липня 2013 року «Про премію Полтавської обласної ради імені Лялі Убийвовк». Було запропоновано відмінити премію, тому що два роки не подавалося робіт учасників, але це питання не було прийнято.

Також, не прийняли питання «Про заснування Полтавської обласної премії імені Юрія Горліс-Горського».

Далі депутати ухвалили питання «Про Звернення депутатів Полтавської обласної ради до Верховної Ради України та Кабінету Міністрів України щодо врегулювання питання соціального захисту священнослужителів, які здійснюють свою діяльність у районі ведення бойових дій чи антитерористичної операції».

Наступним розглянули та прийняли питання "Про Звернення депутатів Полтавської обласної ради до сільських, селищних, міських голів та голів районних рад області з питання використання коштів, що надходять у порядку відшкодування втрат сільськогосподарського та лісогосподарського виробництва".

Крім того, було прийнято питання "Про погодження кандидатури Лопохи В.А. для нагородження Почесною Грамотою Верховної Ради України".

Далі депутати підтримали призначення на посаду головного лікаря Полтавського обласного психоневрологічного диспансеру кандидатуру Віктора Волошина.

Депутати прийняли питання «Про Звернення депутатів Полтавської обласної ради до Верховної Ради України з проханням розглянути та підтримати законопроект № 4266 від 18 березня 2016 року «Про внесення змін до Закону України «Про реабілітацію жертв політичних репресій на Україні» щодо узгодження його правових норм із Законом України «Про правовий статус та вшанування пам'яті борців за незалежність України у ХХ столітті».

Наступним розглядали питання «Про Звернення депутатів Полтавської обласної ради до Верховної Ради України та Кабінету Міністрів України щодо недопущення скасування мораторію на експорт необробленої деревини», доповідачем якого був Руслан Рогов, який запропонував повернутися до голосування за дане питання після перерви. Цю пропозицію депутати підтримали, але рішення все одно не прийняли.

Далі перейшли до питань з розділу «Різне».

Після того, як розглянули всі питання порядку денного, голова Полтавської обласної ради Олександр Біленький закрив третє пленарне засідання одинадцятої позачергової сесії Полтавської обласної ради сьомого скликання.