Решетилівська ОТГ отримала голову і депутатів ради

e-mail Друк PDF

18 грудня у Решетилівському районі відбулися перші вибори голови та депутатів ОТГ. До цього до селищної ради входило вісім населених пунктів. Віднедавна  до об'єднаної громади примкнуло ще чотири села - Потічок, Миколаївка, Нагірне та Пасічники. Таким чином до новоутвореної ОТГ увійшли 12 населених пунктів разом з селищем Решетилівкою.

Тим часом перші вибори у ОТГ — чимала подія. Так, на виборчій дільниці у селі Потічок небувалий аншлаг: тут говорять, на 15-ту годину явка виборців склала 55%. Це й не дивно - мешканці нової територіальної громади сподіваються на швидкі зміни після виборів.

- Приєднання нашої громади до Решетилівки приведе в наш край інвестиції. Так як я балотуюся від нашої громади, хочу. щоб на села Миколаївка і Нагірне звернуло увагу керівництво новоутвореної громади, в першу чергу на стан доріг, - переконаний  мешканець Решетилівського району Віталій Мищенко.

- Кожне село має відчути переваги, це шлях до Європейського життя, змога наблизити сільське життя до цивілізації, іншого шляху, я думає немає, тим більше, це шлях, який пройшла кожна успішна країна, говорить мешканка Решетилівського району Ірина Платко.

На решті території новоутвореної об'єднаної громади виборчий процес пройшов без особливих порушень, хоч і без високої явки людей.

- Виборча комісія працює згідно чинного законодавства з 8 години. На цей час проголосувало 45%. Голосують люди старшого віку, переважно за 30, - констатує голова виборчої комісії у селі Білоконі Ігор Черкун.

Виборці, які цього дня прийшли на дільницю говорять - це був їхній обов'язок перед громадою і не розуміють тих, хто проігнорував вибори.

- Кожна людина має виражати свою громадянську позицію. Думаємо, що фінансування при новоутвореній ОТГ збільшиться фінансування і якість надання послуг населенню поліпшиться. Наприклад, селяни зможуть ортримати швидко потрібні їм документи через Інтернет, - вважає мешканка Решетилівського району Валентина Бардакова.

Для цих дітей, які ростуть хочеться, щоб було покращення. Щоб розвивалась інфраструктура, будувались освітні і заклади дозвілля. Тому саме молодим потрібно йти на вибори — вибирати майбутнє своїх родин і своїх дітей, — розповідає мешканка Решетилівки Ірина Шевченко.

Перші вибори об'єднаних територіальних громад це важливий крок для кожного її мешканця.  Раніше у районах обирали одночасно депутатів до всіх представницьких органів — від районної до сільської ради.

- Сьогодні ж - це окремі процеси волевиявлення. Депутати і голова ОТГ вибираються окремо. Це значна можливість для людей зосередитись на виборах саме тих своїх представників, які будуть найближчими до людей. Інше питання — це те що ми отримуємо абсолютно новий бюджет. Абсолютно нові відносини новоутвореної громади зі столицею. Уже не буде посередників у вигляді Полтави чи Решетилівки — вони будуть мати прямі відносини. Це у першу чергу збільшить надходження до бюджету, а по друге — це абсолютна самостійність у фінансових, - вважає голова Полтавської обласної ради Олександр Біленький.

Загалом вибори у Решетилівській ОТГ пройшли без суттєвих порушень. На 20:00 середня явка виборців склала майже 44%. Проголосувало 3 932 виборці з 8 979. Таким чином об'єднана територіальна громада отримала свого першого голову і депутатів ради.