Ще один крок до економічної стабільності області

e-mail Друк PDF

Чотиристоронню угоду між Полтавською обласною радою, ОДА, обласною організацією профспілок та обласною організацією роботодавців підписали 19 грудня. Угода - це регіональний нормативний акт соціального діалогу, який визначає узгоджені норми діяльності Сторін щодо соціально-економічного розвитку регіону, вдосконалення соціально-трудових відносин для забезпечення продуктивної зайнятості, створення гідних умов для високопродуктивної праці.

"Таким чином ми переходимо до нового етапу співпраці з бізнесом, профспілками та роботодавцями, основи якого заклали вже давно",- зазначив під час підписання голова Полтавської обласної ради Олександр Біленький.

- У березні цього року разом з лідером обласної організації профспілок Леонідом Вернигорою домовились укласти угоду про співпрацю. Головне тепер - щоб угода стала реальним інструментом підтримки роботодавцям області, стимулом для розвитку промисловості. У свою чергу роботодавці також пообіцяли, зокрема, дотримуватись соціальних стандартів, які затверджуються на наступний рік. У першу чергу це стосується зростання зарплат на підприємствах, - сказав голова обласної ради.

"Тим часом саме об'єднання зусиль у розвитку промислового потенціалу області - те чого чекає галузь", - говорять роботодавці Полтавщини. Голова обласної організації роботодавців Сергій Змієвець каже - беруть на себе відповідальність за дотримання соціальних стандартів, але сподіваються на відповідні кроки підтримки з боку держави, місцевої влади.

- Сьогодні 41% виробництва продукції - це підприємства аграрного комплексу. 27% - це металургія. І лише 30% - це продукція промислового комплексу, яка експортується за кордон. Тому у цій непростій ситуації, яку переживає область важливе завдання - не дати загину промислвому потенціалу Полтавщини, - сказав Сергій Змієвець.