Обговорили екологічні питання

e-mail Друк PDF

20 грудня 2016 року відбулось засідання постійної комісії обласної ради з питань екології та раціонально природокористування, яке провів голова постійної комісії Ігор Горжій. У роботі взяли участь перший заступник голови обласної ради Евгеній Холод, заступник голови обласної ради Анатолій Ханко, заступник голови облдержадміністрації  Роман Товстий, заступник голови комісії Сергій Жук,  секретар комісії Василь Хоменко,  депутати – члени комісії: Василь Красюк, Віктор Мартиненко, Вячеслав Мінязев, Тетяна Микуця,  Валерій Калюжний, Микола Первак, директор Департаменту екології та природніх ресурсів ОДА Ігор Піддубний, директор Департаменту фінансів ОДА Павло Кропивка, директор Департаменту економічного розвитку, торгівлі та залучення інвестицій ОДА Інна Іщенко,  голови районних рад,  керівники управлінь та підприємств, представники громадськості, ЗМІ.

Відповідно до порядку денного депутати розглянули питання, які рекомендувались для обговорення під час пленарного засідання дванадцятої сесії обласної ради:  про Програму економічного і соціа    льного розвитку Полтавської області на 2017 рік в частині охорони навколишнього природного середовища; про обласний бюджет на 2017 рік в частині фінансування заходів охорони довкілля; про додаткове надання в користування ДП "Полтавське лісове господарство" мисливських угідь на території Полтавського району; про додаткове надання в користування ДП "Миргородське лісове господарство" мисливських угідь на території Солонцівської сільської ради Миргородського району; про Звернення депутатів Полтавської обласної ради до Президента України Порошенка П.О., Голови Верховної Ради України Парубія А.В. та Премєр-міністра України Гройсмана В.Б. До останнього проекту рішення внесено поправку щодо передбачення в Державному бюджеті України підтримку лісової галузі в 2017 році та наступних роках.

Також, розглянуто питання про використання піску державним підприємством "Полтавське лісове господарство", видобутого з пожежної водойми на території соснового лісу біля с. Нижні Млини Полтавського району та про використання води для поливу садів та городів підприємством "Полтавасад – 3" на території Заворсклянської сільської ради Полтавського району. По даних питаннях внесені пропозиції:  звернутися до природоохоронних органів щодо надання постійній комісії матеріалів стосовно незаконної діяльності підприємств, заслухати інформацію про хід перевірок на наступному засіданні комісії обласної ради з питань екології та раціонально природокористування.

Постійна комісія обговорила інформацію про забруднення землі вуглеводнями поряд з ПАТ "Управління з переробки газу та газового конденсату" ГПУ "Полтавагазвидобування" в с. Селещина Машівського району та запропонувала надати проект про ліквідацію наслідків забруднення землі вуглеводнями для розгляду на наступному засіданні комісії обласної ради з питань екології та раціонально природокористування.

Депутати взяли до відома інформацію державної екологічної інспекції у Полтавській області щодо перевірки організацій та підприємств стосовно дотримання ними вимог екологічного законодавства, в тому числі Хорольської філії ДП "Укрветсанзавод", накладені та стягнені штрафи та інформацію про утилізацію води, що видаляється з кар’єрів Полтавським та Єристівським гірничо-збагачувальними комбінатами.