Супротив чи брак інформації - що протидіє утворенню ОТГ на Полтавщині

e-mail Друк PDF

Створення ОТГ у Карлівському районі обговорили на зустрічі мешканців району з головою Полтавської обласної ради Олександром Біленьким. Обговорювали навіть не саме об'єднання - у його необхідності присутні були впевнені. Дискусія традиційно йшла навколо кількості громад. Селяни заявляли - у районі чимало сіл, які самі зможуть самі дати собі раду, розбудовувати інфраструктуру. "Та сам процес створення ОТГ - це не поділ на "слабких" чи "сильних". Це шанс для всіх громад на розвиток", - переконаний голова обласної ради Олександр Біленький. Причини ж збурень навколо питань об'єднання громад дуже прості.

-  2016 фінансовий рік для сільських голів був дуже непоганим. Тому вони і не бачать сьогодні причин щось змінювати, бо їх влаштовує бюджет у рамках сільської ради. Та подекуди на виконкомі сільської ради закінчується увесь розвиток. Тут потрібно активно роз'яснювати людям переваги об'єднання. Зокрема те, що ОТГ отримують прямі фінансові відносини з Києвом і матимуть фактично вільне право розпоряджатись своїми бюджетами, - каже Олександр Біленький.

Не менш важлива перевага об'єднання - перехід до ОТГ ряду повноважень від державних органів.

- Право змінювати цільове призначення земельних ділянок під забудову і так далі - передається органам місцевого самоврядування. Так само, як і бюджетні потоки на освіту, медицину та інші напрямки. І основа основ - база оподаткування. 60% ПДФО залишається у громадах, - говорить депутат обласної ради Володимир Литвин.

"Недостатньо інформації про реформу" - говорять селяни. І нарікають - чому було б не взяти досвіди європейських країн, які пройшли цей шлях. "Першим завжди важко," - говорить натомість депутат обласної ради Анатолій Кибка.

- Нам вибудовувати такі громади на основі досвіду Прибалтики, Польщі, Німеччини, думаю, не потрібно. Ми повинні щось створити своє. Що підходить для нашого менталітету та нашої території, - зазначає депутат обласної ради.

Об'єднання неминуче - підсумували зустріч учасники зібрання. Тільки от за якими правилами. Коли громади вирішать чесно поділити відповідальність між "сильними" і "слабкими". Чи коли із Закону приберуть слово "добровільне", і процесом займуться у столиці. Вирішувати поки що громадам.