П’ята сесія обласної ради

e-mail Друк PDF

15 червня відбулася п’ята сесія обласної ради. Вів пленарне засідання голова обласної ради Іван Момот.

У роботі сесії взяли участь голова облдержадміністрації, депутат обласної ради Олександр Удовіченко, перший заступник голови обласної ради Володимир Онищенко, заступник голови обласної ради Володимир Марченко, заступники голови облдержадміністрації, куратор Полтавської області від Адміністрації Президента України, головний консультант - інспектор відділу центральних та північних регіонів Управління з питань регіональної політики Головного управління з питань регіональної та кадрової політики Олег Шепетін, начальники обласних управлінь і служб, міські голови міст обласного значення, голови районних рад, голови райдержадміністрацій, керівники підприємств, установ і організацій, представники профспілок, громадських організацій, засобів масової інформації.

На початку засідання голова обласної ради Іван Момот та голова облдержадміністрації Олександр Удовіченко вручили відзнаку заслуженого журналіста України головному редактору обласної газети «Село полтавське» Ларисі Кобі, Почесну грамоту Кабінету Міністрів Україні – депутату обласної ради Ірині Балибіній, Почесні грамоти обласної ради - редактору газети «Кременчуцький телеграф» Олегу Булашеву, завідуючому відділом особливо небезпечних інфекцій державного закладу «Полтавська обласна санітарно-епідеміологічна станція» Валентину Шаповалу, керівнику майстерні «Писанка» Карлівської гімназії ім. Н.В. Герасименко Вікторії Жмак, артисту Полтавського академічного обласного українського музично-драматичного театру ім. М.В. Гоголя Богдану Чернявському, депутатам обласної ради: Петру Манику, Анатолію Шкарбану, Ірині Балибіній.

Після узгодження порядку денного обласна рада приступила до розгляду сесійних питань.

Депутати заслухали та взяли до відома звіт голови обласної державної адміністрації Олександра Удовіченка про виконання Програми економічного і соціального розвитку Полтавської області, обласного бюджету, а також про здійснення делегованих радою повноважень; затвердили звіт про  виконання  обласного бюджету за I квартал 2011 року, схвалили проект рішення «Про відзначення 15-ї річниці Конституції України та 20-ї річниці незалежності України».

Далі було прийнято низку обласних програм, спрямованих на подальший соціально-економічний розвиток області, забезпечення життєдіяльності територіальних громад, збереження життя і здоров’я громадян, поліпшення якості послуг, що надаються населенню: Програму соціального розвитку сільських населених пунктів Полтавської області на 2011 рік, Програму організаційного забезпечення діяльності судів області на 2011-2015 роки, Програму розвитку обласного державного телерадіомовлення Полтавської  ОДТРК «Лтава» на 2011-2013 роки, Програму збереженості документів Національного архівного фонду на 2011 рік, регіональну Програму поліпшення стану промислової безпеки, охорони і гігієни праці, виробничого середовища на 2011-2013 роки, Програму відзначення кращих  медичних працівників на 2011-2015 роки, Програму приватизації майна спільної власності територіальних громад сіл, селищ і міст Полтавської області на 2011-2015 роки.

У дебатах з обговорення проекту Програми соціального розвитку сільських населених пунктів Полтавської області на 2011 рік взяли участь депутати: Тетяна Капліна, Михайло Стеценко, Петро Ворона, Степан Бульба, Олександр Масенко, Валерій Капленко, Дмитро Хрістов та інші.

В інтерв’ю журналістам голова обласної ради Іван Момот зазначив, що проблеми сільських територіальних громад не повинні замовчуватися, їх треба вирішувати. Іноді для цього навіть не потрібні великі кошти.

- Ми провели паспортизацію сільських населених пунктів, визначили проблеми, завдання, обсяги необхідних коштів, - розповів Іван Момот.- На рівні сільських та районних рад прийнято відповідні програми, які було узагальнено на обласному рівні. Обласна програма приймається поки що на один рік, прагнемо звернути увагу на проблеми, розв’язати їх, підбити підсумки і вже потім прийняти нову програму – перспективного розвитку на кілька років. Пріоритети – дитячі садки, школи, транспортне обслуговування, благоустрій тощо.

З метою охорони та збереження довкілля, ефективного освоєння коштів фонду охорони навколишнього природного середовища області, депутати продовжили до 2012 року термін дії Програми охорони довкілля, раціонального використання природних ресурсів та забезпечення екологічної політики  з урахуванням регіональних пріоритетів Полтавської області на період до 2010 року в новій редакції, погодили внесення змін до Переліку природоохоронних заходів для фінансування з фонду охорони навколишнього природного середовища Полтавської області в 2011 році, затвердженого рішенням четвертої сесії обласної ради шостого скликання.

Затвердивши внесення змін до показників обласного бюджету на 2011 рік, депутати погодили розподіл понад 136 мільйонів гривень, що надійшли у міжсесійний період з державного бюджету  до обласного як трансферти. Зокрема, обласною радою було спрямовано кошти на будівництво третьої черги Полтавського обласного протитуберкульозного диспансеру, дитячої лікарні у Лохвиці, дитячого садка-школи у Кременчуці, на фінансування будівництва, реконструкцію, ремонт та утримання вулиць і доріг комунальної власності; на забезпечення пальним станцій (відділень) екстреної, швидкої та невідкладної медичної допомоги; на погашення заборгованості з різниці в тарифах на теплову енергію, яка виникла у зв’язку з невідповідністю фактичної вартості теплової енергії тарифам, що затверджувалися або погоджувалися відповідним органом державної влади чи місцевого самоврядування та ін.

За рахунок перерозподілу коштів обласного бюджету за рішенням обласної ради виділено кошти на оздоровлення та відпочинок дітей, дітей-інвалідів, підтримку діяльності будинків - інтернатів системи соціального захисту, проведення реконструкції меморіального комплексу «Жертвам фашизму» у селі Великі Липняги Семенівського району, збереження архівних фондів тощо.

Знайшли підтримку у депутатів проекти рішень щодо погодження отримання спеціальних дозволів дочірньою компанією «Укргазвидобування» Національної акціонерної компанії «Нафтогаз України» на видобування нафти, газу і газового конденсату (промислову розробку) родовищ на території Полтавської області.

У ході пленарного засідання було погоджено депутатські запити депутатів: Степана Бульби, Петра Ворони, Олександра Масенка, Тетяни Корост; прийнято два звернення обласної ради.

У «різному» депутат Василь Микійчук за дорученням фракції Фронт Змін озвучив ініціативу своєї політичної сили про проведення 22 червня всеукраїнської молитви за загиблими в роки Великої Вітчизняної війни; голова обласної ради Іван Момот поінформував про обласний захід до Дня скорботи і вшанування пам’яті жертв війни в Україні, який заплановано провести у селі Великі Липняги Семенівського району, де у 1943 році фашисти закатували та спалили 371 жителя; депутат Василь Стасовський порушив проблему повернення паїв селянам - членам споживчого товариства «Гільці» Чорнухинського району; депутат Степан Бульба вів мову про недостатнє реагування облдержадміністрації на депутатське звернення.

З врахуванням зауважень і доповнень депутатів, прийнято рішення по  43 питаннях порядку денного сесії.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Звернення

до Прем'єр-міністра України та Міністра екології

та природних ресурсів України

Кодексом України про надра передбачено ліцензування діяльності щодо користування надрами, а саме – отримання надрокористувачем спеціальних дозволів (ліцензій) на користування ділянкою надр з відповідною метою.  Спеціальні дозволи на користування надрами надаються Міністерством екології та природних ресурсів України, Порядок проведення аукціонів з продажу спеціальних дозволів на користування надрами та порядок їх надання встановлюються Кабінетом Міністрів України.

Досвід останніх років свідчить, що прийняття щорічних Порядків надання спеціальних дозволів здійснюється із значним запізненням. Так, вказані Порядки були затверджені:  у 2008 році – в лютому, у 2009 році – в червні, у 2010 році – в липні. До цього часу не прийнятий Порядок надання спеціальних дозволів на користування надрами у 2011 році.

Подібна практика блокує не лише процес отримання нових спеціальних дозволів, але і продовження строку дії вже отриманих раніше ліцензій, що унеможливлює здійснення діяльності з видобутку надр. Адже за здійснення господарської діяльності без належного спеціального дозволу законодавством передбачається майнова, адміністративна та кримінальна відповідальність.

У з в’язку з цим, в першу чергу, гальмується робота підприємств паливно-енергетичного комплексу, що тягне за собою негативні тенденції у соціально-економічній сфері Полтавської області. Саме з причин невчасного прийняття дозвільного механізму для отримання ліцензій кожного року постає питання про припинення видобутку вуглеводнів підприємствами області, ставиться під загрозу забезпечення природним газом населення та об’єктів народного господарства, бюджети всіх рівнів недоотримують платежі за користування надрами.

Підтвердженням наведеного є закінчення строку дії спеціальних дозволів на геологічне вивчення, у т.ч. дослідно-промислову розробку Котелевського і Ливенського родовищ, що розробляються державним підприємством ДК «Укргазвидобування» і знаходяться відповідно на території Котелевського та Новосанжарського районів Полтавської області. Зупинка цих виробничих об’єктів спричинить тяжкі наслідки техногенно-екологічного та соціального характеру, а саме: порушення безперервного процесу видобутку вуглеводнів, припинення подачі природного газу до населених пунктів, об’єктів народного господарства, соціальної сфери районів, припинення надходжень до бюджету тощо.

Виходячи з викладеного, просимо вжити заходів для якнайшвидшого  прийняття Порядку надання спеціальних дозволів (ліцензій) на користування надрами у 2011 році.

 

Прийнято п'ятою сесією

Полтавської обласної ради

шостого скликання

15 червня 2011 року

 

 

 

ЗВЕРНЕННЯ

до Верховної Ради України та

Кабінету Міністрів України

 

У зв'язку з відсутністю чіткого порядку надання у власність чи користування земельних ділянок, зайнятих полезахисними лісовими смугами, а також догляду за цими насадженнями, що призводить їх до безгосподарського стану та знищення, вважаємо за необхідне внести наступні зміни до чинного законодавства:

1. Внести доповнення до абзацу 1 статті 4 Лісового Кодексу України (Закон України № 3404-VI від 08.02.2006 року), виклавши його в наступній редакції:

«До лісового фонду України належать лісові ділянки, в тому числі захисні насадження лінійного типу, площею не менше 0,1 га. Віднесення земель, зайнятих захисними насадженнями лінійного типу за своїм цільовим призначенням до певної категорії земель здійснюється на підставі проектів землеустрою, відповідно до земельного законодавства, на підставі рішень органів державної влади та органів місцевого самоврядування, які передають ці землі у власність, надають у користування, а також створюють об'єкти природоохоронного та історико-культурного призначення».

Враховуючи, що поняття «лісовий фонд України» є узагальненим і взагалі не застосовується в земельному законодавстві, зазначене доповнення фактично знівелює протиріччя між Земельним та Лісовим кодексами України, перший з яких оперує виключно поняттям категорій земель за їх цільовим призначенням.

На практиці це дозволить розблокувати рух земельних ділянок земель запасу, зайнятих полезахисними лісовими смугами та дасть можливість надавати їх у власність і користування не тільки для ведення лісового господарства (землі лісогосподарського призначення), а й для ведення товарного сільськогосподарського виробництва, відповідно до ст. 22 Земельного кодексу України, як для земель сільськогосподарського призначення.

2. Внести доповнення до «Правил поліпшення якісного складу лісів», затверджених Постановою КМУ № 724 від 12 травня 2007 року, які регламентують вимоги до здійснення лісогосподарських заходів, спрямованих на підвищення стійкості та продуктивності деревостанів, виклавши п.1 в наступній редакції:

«Ці Правила визначають основні вимоги до здійснення лісогосподарських заходів, спрямованих на підвищення стійкості та продуктивності деревостанів, у тому числі захисних насаджень лінійного типу, збереження біорізноманіття лісів, їхнє оздоровлення і посилення   захисних,   санітарно-гігієнічних,   оздоровчих   та   інших   функцій   шляхом проведення рубок формування і оздоровлення лісів»;

- виклавши п.5 в такій редакції:

«Особливості проведення рубок формування і оздоровлення лісів, у тому числі захисних насаджень лінійного типу, залежно від їхнього цільового призначення, породного складу насаджень, а також лісорослинних умов визначаються в інструкції з проведення рубок формування і оздоровлення лісів, що затверджується Держлісагентством за погодженням з Мінприроди.

Крім того, розділ «Рубки догляду» зазначених Правил доповнити пунктом 19 наступного змісту:

«Рубки догляду в насадженнях лінійного типу проводяться з метою підвищення їхніх захисних функцій шляхом формування проектних конструкцій, створення оптимальних умов теплового та водного режимів, покращення санітарного стану, запобігання розростанню узлісь, створення найкращих умов для росту головних порід».

Вказані доповнення до Правил поліпшення якісного складу лісів фактично зобов'яжуть Держлісагентство України за погодженням з Мінприроди централізовано розробити нормативно-правову базу з питань ведення лісового господарства в насадженнях лінійного типу (у тому числі полезахисних лісосмуг).

Прийнято п'ятою сесією

Полтавської обласної ради

шостого скликання

15 червня 2011 року

 

Інформація

щодо деяких питань порядку денного

п’ятої сесії обласної ради шостого скликання


1. Про відзначення 15-ї річниці Конституції України та 20-ї річниці незалежності України

Рішення обласної ради передбачає проведення низки суспільно-політичних та культурно мистецьких заходів в області: урочисту ходу, мітинги, підняття Державного прапору України, автопробіг з прапорами, фотовиставки та виставки архівних документів, засідання «круглих столів», конференції, семінарів, культурно-мистецькі та розважально-спортивні заходи, молебні за Україну та народ у храмах усіх конфесій та ін.

Постійна комісія з питань регламенту, депутатської діяльності та інформаційної сфери рекомендувала включити до заходів Програми видання для бібліотек області довідників «Герої України» та «Герої Соціалістичної Праці» з серії «Герої землі полтавської», створених Науково-редакційним підрозділом – центром по дослідженню історії Полтавщини.

З обласного бюджету на проведення заходів до Дня Конституції та Дня незалежності України заплановано виділити 347 тис. грн.

 

2. Про  затвердження  звіту про  виконання  обласного бюджету за I квартал 2011 року.

На розгляд сесії обласної ради подано звіт про виконання обласного бюджету за I квартал 2011 року по доходах у сумі 505,5 млн. грн., по видатках у сумі 499,7 млн. грн.

Планові показники, затверджені на І квартал 2011 року, виконано на 107,5%, понад план надійшло 10,3 млн. грн.

 

3. Про затвердження Програми соціального розвитку сільських населених пунктів Полтавської області на 2011 рік.

Формування цього документу відбувалося від сільських до районних рад із наступним узагальненням на обласному рівні. У ньому, по суті, зведено всі відповідні діючі районні програми, які, за співфінансування з місцевих та обласного бюджетів, спонсорства, передбачають конкретне пооб’єктне спрямування роботи.

Основні напрямки Програми: будівництво та реконструкція дошкільних навчальних закладів; поліпшення роботи освітніх закладів сільських населених пунктів та розвиток фізичного виховання; поліпшення рівня медичного та соціального забезпечення жителів сіл; розвиток культурної сфери в сільській місцевості; розвиток та вдосконалення торгівельної мережі у сільській місцевості; розвиток автобусного сполучення сільських населених пунктів з районним центрами; створення інфраструктури аграрного ринку, зниження рівня безробіття; поліпшення дорожнього сполучення з сільськими населеними пунктами та в межах сіл; поліпшення освітлення вулиць; забезпечення сіл газифікацією та водопостачанням; благоустрій сільських населених пунктів, пілотні проекти.

Основним завданням Програми є поліпшення соціальної інфраструктури, спроможної задовольняти різноманітні потреби сільського населення та запобігання занепаду сільських населених пунктів, розширення можливостей сільських громад у розв’язанні проблем життєдіяльності населення.

Загальна сума фінансування об’єктів соціальної сфери села становить 147,6 млн., в тому числі за рахунок коштів обласного бюджету 64 млн., бюджету районних рад і місцевого бюджету – 36, 6 млн. грн. та коштів інвесторів в сумі  майже 47 млн. грн.

Програма комплексна і враховує всі існуючі в регіоні програми, узагальнює передбачені в них заходи та відповідне фінансування. Нові видатки не плануються.

 

4. Про затвердження Програми розвитку обласного державного телерадіомовлення Полтавської ОДТРК «Лтава» на 2011-2013 роки

Мета Програми – надати фінансову підтримку обласному державному телерадіомовленню в частині фінансування видатків, пов’язаних із забезпеченням покриття території області телесигналом ОДТРК «Лтава», переходом телебачення на цифрове мовлення (придбання та встановлення цифрових телепередавачів); збільшенням рівня охоплення населення ефірним радіомовленням; будівництвом кабельних оптоволоконних ліній в Полтаві (палац дозвілля «Листопад» - стадіон «Ворскла» - театр ім. Гоголя - адмінбудинок Жовтнева, 45 - ОДТРК «Лтава»).

Телевізійне мовлення ОДТРК "Лтава" веде щоденно 17 годин з 07.00 до 24.00 на виокремленій обласній мережі телебачення "Лтава".

До мережі входить 11 телевізійних передавачів, які охоплюють близько 79% території і близько 88% населення області у відповідності з ліцензіями на право мовлення Національної ради України з питань телебачення і радіомовлення.

Залишаються не охопленими сигналами регіонального мовлення Пирятинський, Гребінківський, Лохвицький, Чорнухинський, частина Лубенського, Оржицького районів.

Участь обласного бюджету у реалізації даної Програми передбачається в сумі  3 млн. 293, 74 тис. грн. Загальна вартість Програми 7 млн. 762,94 тис. грн.

 

5. Про внесення доповнень та змін до обласної Програми увічнення пам’яті видатних земляків на 2011 рік.

Пропонується нова редакція заходів по реконструкції Національного музею-заповідника М.В. Гоголя в с. Гоголеве Шишацького району, літературно-меморіального музею М.В. Гоголя в с. Великі Сорочинці Миргородського району та будівництво пам’ятного знаку на відзначення 170-річчя з дня народження М.П.Драгоманова та альтанки з благоустроєм прилеглої території в урочищі «Зелений Гай» м. Гадяч.

Додатково передбачається виділення коштів обласного бюджету на створення документального фільму з циклу «Земляки» про видатного поета, літературознавця Миколу Зерова та проведення реконструкції меморіального комплексу «Жертвам фашизму» у с. Великі Липняги Семенівського району.

Доповнення до плану заходів на 2011 рік передбачає виділення коштів з обласного бюджету у сумі 149 тис. грн.

 

6. Про внесення змін до показників обласного бюджету на 2011 рік

За рахунок додатково отриманих в міжсесійний період трансфертів з державного бюджету загальний обсяг обласного бюджету збільшується на 136,1 млн. грн., з них за рахунок субвенцій з державного бюджету - на 132,8 млн. грн. та додаткової дотації - на 3,3 млн. грн.

Ці  кошти спрямовуються на будівництво:

-                                протитуберкульозного диспансеру (III черга, 1 та 2 пускові комплекси) в сумі 24,7 млн. грн.;

-                                дитячої лікарні у м. Лохвиця – 6,3 млн. грн.;

-                                будівництво дитячого садка-школи у м. Кременчук в сумі 10,2 млн. грн.

На фінансування будівництва, реконструкції, ремонту та утримання вулиць і доріг комунальної власності в населених пунктах області виділяється на 26,2 млн. грн.

Місцевим бюджетам передбачається додаткова дотація на забезпечення пальним станцій (відділень) екстреної, швидкої та невідкладної медичної допомоги в сумі 3,3 млн. грн., яка передається бюджетам міст і районів області.

На погашення заборгованості з різниці в тарифах на теплову енергію, яка виникла в зв’язку з невідповідністю фактичної вартості теплової енергії тарифам, що затверджувалися або погоджувалися відповідним органом державної влади чи органами місцевого самоврядування, 34,5 млн. грн. передається обласному бюджету, 30,9 млн. грн. - містам і районам області.

За рахунок перерозподілу коштів обласного бюджету передбачається фінансування заходів та регіональних програм на загальну суму 2,5 млн. грн.

На     оздоровлення дітей-інвалідів – 90 тис. грн.,  на підтримку діяльності будинків-інтернатів системи соціального захисту населення -300 тис. грн., на заходи з оздоровлення та відпочинку дітей – 195, 7 тис. грн. та інші.

На пропозицію комісії з питань охорони здоров"я передбачаються кошти на проведення ремонтних робіт в обласній інфекційній лікарні, придбання обладнання, устаткування, інвентарю для дитячого оздоровчого табору «Ромашка», заміну опалювальних котлів у стаціонарному відділенні Лубенського протитуберкульозного диспансеру.

 

7. Про скасування рішення двадцять восьмої сесії  п’ятого скликання від 12.10.2010 року «Про внесення змін до обласної Програми приватизації майна спільної власності територіальних громад області на 2008-2009 роки та продаж об’єкта незавершеного будівництва спортивно-оздоровчого комплексу за адресою: м. Полтава, вул. Петра Юрченка, 1-А»

Будівництво спортивно-оздоровчого комплексу здійснювалося з 2007 по 2009 роки за рахунок капітальних вкладень по галузі «Фізична культура і спорт» та з бюджету розвитку обласного бюджету.

Оскільки фінансувати подальше будівництво цього об’єкту за кошти обласного бюджету (без участі держбюджету) виявилося неможливим, його було включено до Програми приватизації та ухвалено рішення про його продаж ТОВ «Полтавська нафтова компанія» за балансовою вартістю.

22 квітня 2011 інвестор - ТОВ «Полтавська нафтова компанія» - повідомив про неможливість реалізації намірів компанії щодо будівництва басейну та спортивного залу, який би відповідав європейським стандартам, через обмеженість площі земельної ділянки  (при потребі за державними будівельними нормами 5 га, фактично є лише 0,6 га) та проханням скасувати відповідне рішення обласної ради.

 

8. Про затвердження обласної Програми відзначення кращих медичних працівників на 2011-2015 роки

Програма забезпечує фінансування видатків обласної премії імені М.В.Скліфосовського, заснованої Полтавською обласною радою з метою підвищення престижу праці лікаря у суспільстві, відзначення кращих медичних працівників області.

Оскільки у минулому мали місце проблеми з виплатою грошової винагороди премії імені Скліфосовського лауреатам, які працюють у лікарняних закладах,  що фінансуються з районних та міських бюджетів, профільна комісія обласної ради внесла на розгляд сесії проект цієї Програми.

 

9. Про внесення змін до Регламенту Полтавської обласної ради шостого скликання.

На виконання Закону України «Про доступ до публічної інформації» видано внесено зміни до Регламенту Полтавської обласної ради.

Доступ до публічної інформації регламентується відповідним розпорядженням голови обласної ради. Проекти нормативно-правових актів, рішень органів місцевого самоврядування, розроблені відповідними розпорядниками, оприлюднюються ними не пізніш як за 20 робочих днів до дати їх розгляду з метою прийняття.

На даний час до виконавчого апарату обласної ради, як розпорядника публічної інформації, надійшло 6 запитів. П’ять із них задоволено безпосередньо, один – відповідно до ч.3 ст.22 Закону України “Про доступ до публічної інформації ” направлено для розгляду належному розпоряднику.

Запити переважно стосувалися інформації стосовно доходів керівництва обласної ради, активності депутатського корпусу, а також конкретних документів.

 

10.    Про внесення змін до структури виконавчого апарату та управління майном обласної ради.

Відповідно до завдань, поставлених Президентом України перед органами виконавчої влади та органами місцевого самоврядування щодо оптимізації структур органів влади та скорочення їх апаратів обласна рада прийняла рішення скоротити виконавчий апарат обласної ради з 43 осіб до 37 та управління майном обласної ради з 12 до 10 осіб.

 

11.    Про внесення змін до Переліку природоохоронних заходів для фінансування з фонду охорони навколишнього природного середовища Полтавської області в 2011 році, затвердженого рішенням четвертої сесії обласної ради шостого скликання від 30 березня 2011 року "Про затвердження Переліку природоохоронних заходів для фінансування з фонду охорони навколишнього природного середовища Полтавської області в 2011 році".

 

Зміни до переліку природоохоронних заходів, що фінансуються за рахунок резерву коштів фонду в сумі 882 тис. грн. направляються на придбання сміттєзбиральної техніки, контейнерів для збору твердих побутових відходів, реконструкцію очисних споруд Миргородводоканалу, заміну технологічного обладнання на очисних каналізаційних спорудах м.Лохвиця.

За станом на 10 червня в обласний фонд охорони навколишнього природного середовища Полтавської області надійшло майже 15 млн. грн.

 

12. На виконання обласної Програми приватизації майна спільної власності територіальних громад області на 2008-2009 роки проведена приватизація 7 об’єктів на загальну суму 3,3 млн. грн.

У Програмі на 2011 рік заплановано провести приватизацію 13 об’єктів . Загальна кількість – 197.