Неформально про формальне

e-mail Друк PDF

16 червня відбулося засідання обласної міжвідомчої координаційно-методичної ради (МКМР) з правової освіти населення, яке провів її очільник, перший заступник голови обласної ради Володимир Онищенко.

Присутні взяли до відома та ухвалили відповідні регіональні рекомендації з реалізації підсумків травневого зібрання Всеукраїнської МКМР, що пройшло у м.Кіровограді, про які поінформувала аудиторію начальник Головного управління юстиції у Полтавській області Тетяна Колотілова.

Зокрема, наголошено на потребі інтенсифікувати процес правової освіти населення й, у першу чергу - сільського, урізноманітнення співпраці із ЗМІ та запровадження профільного підвищення кваліфікації журналістів, які висвітлюють правову проблематику, продукування дитячих телепрограм правового спрямування, утворення під егідою обласної ради обласного парламенту дітей тощо.

Ішлося й про доцільність поширення на місця існуючої на рівні області позитивної практики

випуску тематично - спеціалізованих друкованих видань, стосовно чого обласна МКМР розраховує на сприяння з боку місцевих органів виконавчої влади та самоврядування.

У цьому контексті Володимир Онищенко зауважив, що до справи висвітлення по суті формальних матеріалів слід підходити неформально, із застосуванням сучасних форм і методів, враховуючи гостро актуальні аспекти сьогодення та регіональні складові, адаптувати публікації диференційовано до вікових, соціальних, демографічних тощо чинників споживачів правової інформації. І координаційно-методичну функцію тут мають виконувати фахівці Головного управління юстиції в області.

На зібранні, також, опрацьовано питання щодо участі Координаційної ради молодих юристів при Головному управлінні юстиції у Полтавській області у виконанні Програми правової освіти населення області; реалізації соціальних проектів і програм громадських організацій та їхніх спілок, спрямованих на правову освіту населення; правової освіти державних службовців та посадових осіб місцевого самоврядування.

Проаналізовано й роботу міжвідомчих координаційно-методичних рад з правової освіти населення Гребінківського та Машівського районів.

У роботі обласної МКМР узяла участь заступник начальника управління - начальник відділу правової освіти Управління координації правової роботи та правової освіти Департаменту реєстрації та систематизації нормативних актів, право освітньої діяльності Міністерства юстиції України Ірина Іванчук.