11 сільських рад Решетилівського району вже цього року матимуть швидкісний Інтернет

e-mail Друк PDF

Ініціативу впроваджуютьза сприяння проекту «Реформа управління на сході України» Німецького товариства міжнародної співпраці GIZ. На сьогодні завершили етап формування проектно-кошторисної документації. "І як тільки потепліє - почнуться роботи з прокладення мережі", - запевняють у Решетилівській районній раді.

- Вартість проекту 2,5 мільйони гривень, з яких 600 тисяч дають наші німецькі партнери.  Громади ж планують закласти у проект співфінасування  по 100 тисяч гривень на кожну сільраду-учасника, - розповідає заступник голови Решетилівської районної ради Віктор Бережний.

Нова мережа об’єднає 11 сільських рад. Найперше до Інтернету приєднають  школи,лікарні, ФАПИ та сільські ради. Так, у селі Шилівка, розташованому за 40 кілометрі від Полтави, мешканці про швидкісний Інтернет до цього часу лише мріяли.

- Ті два провайдери, які постачають нам інформаційні послуги, не дають швидкості навіть 1 Мб/с. Хіба ж це умови для навчання, для розвитку молоді? Звичайно, така ситуація не задовольняє наших потреб, - говорить Шилівський сільський голова Раїса Кальницька.

А от для Центру первинної медико-санітарної допомоги швидкісний Інтернет - не примха, а вимога часу. На основі нової системи тут збираються впровадити електронний реєстр пацієнтів, систему документообігу. І вже проводять відповідні навчання для лікарів амбулаторій загальної практики сімейної медицини та фельдшерів ФАПів.

- Так звана система "електронного здоровя", яка має запрацювати з 1 липня цього року вимагає саме надійної мережі швидкісного Інтернету. Тому ми з ентузіазмом сприйняли новину про проект GIZ, який впроваджують у нас в районіє. Це ще і можливість розвитку для наших фахівців, дистанційного навчання для персоналу, - ділиться головний лікар Решетилівського ЦПМСД Наталія Лугова.

Допомогу проектів Німецького товариства міжнародної співпраці GIZ, яку організували для громад області у Полтавській обласній раді за ініціативи голови Олександра Біленького, торкаються не лише питань медицини і освіті.

- Сьогодні у районах області, зокрема у Решетилівському, робимо акцент на впровадженні програми "Безпечний район". А для розбудови сучасної системи спостереження за правопорядком надійний Інтернет - мабуть, чи не основний елемент. Тому вдячний нашим німецьким партнерам за допомогу у інформатизації територій області, яке дозволяє вирішити одразу декілька нагальних проблем громад, - говорить голова обласної ради Олександр Біленький.