Питання забезпечення учасників АТО земельними ділянками - спільна відповідальність громад

e-mail Друк PDF

Голова Полтавської обласної ради Олександр Біленький взяв участь у апаратній нараді облдержамдіністрації, під час якої обговорили гостре соціальне питання забезпечення земельними ділянками учасників АТО.

За даними обласного управління Держгеокадастру у цьому напрямку Полтавщина - серед лідерів в Україні. У 2016 році до відділень відомства надійшло майже 10 тисяч заявок на землю від учасників АТО, 70% яких вирішено позитивно.

- Та досягнуті результати не причина розхолоджуватись. Сьогодні мали скайп-конференцію представниками учасників АТО з Оржицького району - і там є відчутні проблеми. І у області близько 1000 наших захисників не реалізували ще своє право отримати земельну ділянку. В цьому питанні я вдячний депутатам обласної ради які, займаючись агробізнесом, скасовують договори оренди на землю на користь наших бійців, - каже голова обласної ради.

У продовження розмови Олександр Біленький порушив окремо інше питання. "До мене сьогодні звертаються агровиробники Полтавщини з проблемою - Посівна у розпалі - а працівникам агропідприємств почали приходити повістки на військово-польові злагодження", - звертає увагу голова обласної ради.

- Тут навіть питань немає: захищати Батьківщину - наш обов'язок. З іншого боку: не засіємось - дефіцит харчів. І це, у першу чергу, вдарить по армії. Потрібно шукати порозуміння і налагодити оптимальний графік злагоджень, щоб не зірвати посівну. Було б не погано, щоб кожен розумів - обороноздатність країни залежить і від аграріїв, - сказав Олександр Біленький.