Олександр Біленький: "Давайте вирішувати проблеми у діалозі, а не у взаємних звинуваченнях"

e-mail Друк PDF

У селищі Гоголевому досить проблем, вирішення яких, традиційно, тягнеться роками. Дороги та оновлення інфраструктури - лише деякі з них. Нещодавно додалась ще одна. 24 будинки житлового фонду, які до цього були на балансі регіонального представництва підприємства "Укрнафта", можуть бути покинуті напризволяще. Підприємство-утримувач у загрозливому стані, не сьогодні - завтра збанкротує. І куди тоді йти кільком сотням родин мешканців Гоголевого? У цьому питанні сторони, зацікавлені у вирішенні проблеми, поки що, не досягли порозуміння.

- Уже кілька років нам не йдуть назустріч, які б кроки  ми не робили. Ремонт будинків  затребували - зробили. Виготовили на них технічні паспорти, навіть готові виділяти ще по сто тисяч на кожен об'єкт для створення структур по їх утриманню. Але сьогодні відгуку від селищного голови ми не почули, - говорить заступник начальника НГВО "Полтаванафтогаз" ПАТ "Укрнафта" Юрій Нагній.

"Для обслуговування такого масштабного житлового фонду необхідне сильне комунальне підприємство. А за які гроші його формувати?" - бідкається Гоголівський селищний голова Володимир Оришич.

- Підприємство давно не платить ДФО - немає ресурсу, щоб підкріпити комунальне підприємство. А ви самі пропонували вирішити питання у три етапи - створити підприємство по обслуговуванню, передати нам техніку і вже потім передати на баланс будинки. Але це рішення у депутатів не знаходить відгуку, бо мало від вас аргументів, що будинки не ляжуть повністю на плечі громади, - вважає селищний голова.

"Та питання треба розглядати трохи простіше", - говорить голова Великобагачанської РДА Камандар Байрамов.

- Тут трохи кульгає порозуміння селищного голови і депутатського корпусу. Є ресурс відмови у раді, визначена кількість депутатів. Якщо вони відмовляють - блокується рішення. І все. Я далі буду працювати, щоб пояснити і людям, і депутатам усю загрозу ситуації. Бо не сьогодні, то завтра підприємство збанкрутує, і що ми матимемо? Тим більше, що вони ідуть на контакт, готові до діалогу, - переконує голова Великобагачанського РДА.

"Питання необхідно вирішувати через перемовини, а не через звинувачення. І обласна рада у питанні організації комунального підприємства у Гоголевому готова підставити плече", - підсумував зустріч голова Полтавської обласної ради Олександр Біленький.

- Той же сміттєвоз за субвенцію, та ж каналізація за екологічні кошти - це все реально. І ми готові у цьому напрямку працювати. Єдине чого я прошу - вийшовши із цього кабінету, залиште недовіру, яка накопилась, сформуйте свої пропозиції і почніть рухатись разом назустріч вирішення проблеми. Від того, що ви не можете домовитись страждають люди. Якщо ж є якісь гострі моменти - я готов знову зустрічатись у такому ж форматі, - сказав Олександр Біленький.

Таким чином сторони погодили - узгодити пропозиції сторін найближчого часу, і обговорити їх уже на рівні району. Арбітром у цьому спорі згодився стати голова Великобагачанської РДА Каманадар Байрамов.