Юні гончарі - міжнародний рівень, великі перспективи

e-mail Друк PDF

З 14 червня по 24 червня 2011 року Міністерство культури України, Державна спеціалізована художня школа-інтернат І-ІІІ ступенів «Колегіум мистецтв у Опішні» за сприяння та підтримки Полтавської державної адміністрації, Полтавської обласної ради, Національного музею-заповідника українського гончарства в Опішному, Інституту керамології – відділення Інститут народознавства НАН України провели V Міжнародний молодіжний гончарський фестиваль «Опішне – 2011» — мистецьку акцію міжнародного масштабу, спрямовану на комплексне поєднання досягнень минулого та плідний розвиток сучасного гончарства України.

У цьому році спонсорами V Міжнародного молодіжного гончарського фестивалю «Опішне – 2011» виступили і депутати Полтавської обласної ради: Ірина Балибіна, Олег Кулініч, Андрій Козерод. На церемонії закриття вони тепло привітали учасників і переможців Фестивалю та нагородили лауреатів дипломами та іменними преміями. За багаторічну плідну співпрацю депутати вручили Подяки Полтавської обласної ради керівництву Московської державної художньо-промислової академії ім. С.Строганова, Санкт-Петербурзькій державній художньо-промислової академії ім.О.Штігліца, Суджанському технікуму мистецтв.

Метою цього Фестивалю є залучення до заняття гончарством та до вивчення історико-мистецьких досягнень гончарства школярів, молоді; розвиток гончарних традицій, популяризація молодіжної художньої творчості. Учасники Фестивалю з України, Росії, Білорусі, Молдови та Румунії працювали у таких номінаціях: кераміка, образотворче мистецтво, інші види декоративно-ужиткового мистецтва. За період творчого практикуму молодь працювала на творчо-виробничій базі Колегіуму мистецтв у Опішному під керівництвом провідних українських художників і народних майстрів.

Міжнародний молодіжний гончарський фестиваль у Опішному об’єднав митців різних країн світу навколо прадавнього самобутнього ремесла – гончарства. У творчості талановитої молоді воно знайшло своє продовження і утвердження у світах.

Абсолютним переможцям Фестивалю в кожній номінації на урочистій церемонії закриття було вручено спеціальні дипломи, премії, цінні подарунки, а також безкоштовні путівки до регіональних та республіканських таборів відпочинку «Артек», «Молода гвардія».