Відбулась п’ятнадцята сесія Полтавської обласної ради

e-mail Друк PDF

golovna 2 800x534

26 квітня 2017 року відбулась п’ятнадцята сесія Полтавської обласної ради сьомого скликання. Її провів голова ради Олександр Біленький. На порядок денний засідання було винесено 42 основних питань, які потребували нагально вирішення. Серед найважливіших - звіт голови обласної держадміністрації Валерія Головка, Програми соціально-економічного розвитку та дозволи на видобуток нафти, газу та конденсату.
Перед початком роботи сесії вшанували 31-у річницю Чорнобильської трагедії та хвалиною мовчання вшанували пам'ять загиблих героїв.
Нагородили посмертно орденом «За мужність» ІІІ ступеню Лукаша Олександра Анатолійовича за особисту мужність, виявлену у захисті державного суверенітету та територіальної цілісності України, самовіддане виконання військового обов’язку.
Потім грамотою Верховної Ради України за вагомий особистий внесок в утвердження засад місцевого самоврядування, соціально-економічний розвиток територіальних громад області, активну громадську діяльність нагородили Порохню Олексія Івановича - депутата Полтавської обласної ради сьомого скликання та Голінка Миколу Івановича - депутата Лохвицької районної ради. За багаторічну сумлінну працю на благо Полтавщини, вагомий особистий внесок у соціально - економічний розвиток області, активну громадянську позицію, плідну депутатську діяльність та з нагоди 50-річчя від дня народження почесною грамотою Полтавської обласної ради нагородили Горжія Ігора Григоровича - депутата Полтавської обласної ради VII скликання. Овчаренко Людмила Миколаївна - депутат Полтавської обласної ради VII скликання та голова фракції політичної партії Відродження вручила Подяки.


Далі депутати сформулювали порядок денний, включивши до нього додаткові питання та проголосували за порядок денний в цілому.
Потому депутати обласної ради, представники громадських об’єднань отримали час для виголошення звернень, заяв винятково із суспільно значущих питань, які не потребують прийняття рішень, окрім процедурних.
Після виступів громадськості і депутатів обласної ради надали час для звіту голови Полтавської обласної держадміністрації Валерія Головка, який підготував відео-презентацію. Депутати підтримали звіт Валерія Головка.
Далі депутати погодили надання дозволу на розробку нафтогазовго родовища ТОВ «Аркона газ-енергія», так як була підписана соціальна угода, що забезпечує 800 тис грн. для спеціального фонду. Але депутати відмовили у розробці родовищ «Укргазвидобуванню», «Арабському Енергетичному Альянсу ЮЕЙ», «Астрогазу» та «Українській буровій компанії» і не погодили дозволи.
Наступним розглянули питання "Про укладення трудових контрактів з керівниками суб'єктів господарювання спільної власності територіальних громад області, які пройшли конкурсний відбір". Проголосували за керівників суб’єктів господарювання спільної власності територіальних громад області також проголосували списком, окрім Сергія Тютюнника — кандидата на посаду керівника Лубенського бюро технічної інвентаризації.

Депутати внесли зміни до Перспективного плану формування територій громад Полтавської області та прийняли програму "Бюджет участі Полтавської області на 2017-2020 роки", внесли зміни до Програми розвитку місцевого самоврядування у Полтавській області на 2016-2017 роки, до Комплексної програми щодо забезпечення законності, правопорядку, охорони прав, свобод і законних інтересів громадян та оборонної роботи на 2016-2020 роки. Також внесли зміни та доповнення до обласної Комплексної програми соціального захисту і соціального забезпечення населення області на 2013-2020 роки та до Комплексної програми комунікацій влади з громадськістю та розвитку інформаційної сфери в Полтавській області на 2016-2020 роки. Депутати зміни до обласної програми оздоровлення та відпочинку дітей на 2015-2019 роки та внесли зміни та доповнення до програми «Опікуємося освітою» на 2017-2020 роки.
Післе внесення деяких правок затвердили Перелік природоохоронних заходів для фінансування з фонду охорони навколишнього природного середовища Полтавської області у 2017 році. Також депутати внесли зміни фінансування закупівлі спецтехніки за рахунок коштів фонду охорони навколишнього природного середовища Полтавської області у 2017 році. Після правок внесли зміни до показників обласного бюджету на 2017 рік.
Потому депутати прийняли питання «Про вдосконалення системи випуску соціально значущих видань у Полтавській області» та питання «Про приймання-передачу майна спільної власності територіальних громад сіл, селищ, міст Полтавської області».
Далі внесли зміни до Положення про порядок призначення на посаду та звільнення з посади керівників підприємств (установ, організацій, закладів), які належать до спільної власності територіальних громад сіл, селищ і міст області, укладення та розірвання з ними контрактів та Положення про постійні комісії Полтавської обласної ради сьомого скликання.
Депутати погодили клопотання щодо приведення існуючого поділу лісів у відповідність до Порядку поділу лісів на категорії та виділення особливо захисних лісових ділянок кооперативам «Батьківщина» та «Світоч» у Котелевському та Зіньківському районах Полтавської області. Також погодили перейменування Жовтневої сільської ради Семенівського району Полтавської області та погодили кандидатуру Носенка Г.М. для нагородження Почесною Грамотою Верховної Ради України», кандидатуру Малиша Г.М. для нагородження Почесною грамотою Верховної Ради України.
Після виступу Анатолія Ханка щодо включення депутата Віталія Бабака від «Свободи» до депутатської комісії з питань бюджету, депутати не прийняли це питання.
Депутати змінили склад постійної комісії обласної ради з питань охорони здоров’я та соціального захисту населення та обрали депутата обласної ради Рогова Р.М. до складу постійної комісії обласної ради з питань забезпечення правоохоронної діяльності, боротьби з корупцією, забезпечення прав і потреб військових та учасників бойових дій.
Потому депутати розглянули питання «Про поліцейську комісію Головного управління Національної поліції у Полтавській області». Після обговорень фракцій, питання зняли з розгляду.
Обговоривши питання «Про головного лікаря Полтавського обласного центру медико-соціальної експертизи»., депутати прийняли його.
Депутати прийняли звернення до Президента України, Кабінету Міністрів України, Верховної Ради України щодо нагальності введення в дію нової редакції Закону України «Про службу в органах місцевого самоврядування» та звернення до Прем’єр-міністра України Гройсмана В.Б. та Міністерства інфраструктури України щодо необхідності будівництва нового мосту в місті Кременчуці.
Далі депутати зняли з порядку денного питання «Про звернення до Президента України, Верховної Ради України та Кабінету Міністрів України щодо мирного врегулювання суспільно-політичної ситуації, яка склалася в Україні» .
Прийняли звернення до Президента, Прем’єр-міністра, Голови Верховної Ради щодо внесення змін до положень Закону України «Про запобігання корупції», звернення до Президента, Прем’єр -міністра та Голови Національної комісії, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг Вовка Д.В. щодо врегулювання питання встановлення лічильників газу для населення, звернення до Прем’єр-міністра України, Голови Верховної Ради України щодо збільшення медичної субвенції з Державного бюджету на 2017 рік, звернення до Прем’єр-міністра, Голови Верховної Ради щодо збільшення медичної субвенції з Державного бюджету для придбання препаратів для лікування хворих на цукровий діабет на 2017 рік, звернення до Прем’єр-міністра, Голови Верховної Ради щодо збільшення розміру посадового окладу працівника 1 тарифного розряду та коефіцієнтів з оплати праці для проведення диференціації найнижчих тарифних розрядів. Але не підтримали звернення до Міністерства внутрішніх справ України стосовно охоронної фірми «Сокрпіон 2016» та звернення до голови Верховної Ради стосовно перевиборів міського голови Полтави.

Останнім депутати підтимали звернення до Голови Верховної Ради України щодо реєстрації сільгосптехніки.
Після того, як розглянули всі питання порядку денного, голова Полтавської обласної ради Олександр Біленький закрив пленарне засідання п’ятнадцятої сесії Полтавської обласної ради сьомого скликання.

IMG 2392 800x533IMG 2397 800x534IMG 2409 800x534IMG 2446 800x534IMG 2450 800x534IMG 2455 800x534o 800x534