«Як зустрінеш «Решетилівську весну», так і проведеш рік», - голова обласної ради Олександр Біленький відкрив фестиваль у Решетилівці

e-mail Друк PDF

11

Традиційне обласне свято «Решетилівська весна» цього року розпочалося з покладання квітів до пам’ятника Тарасові Шевченку, масовим виконанням гімну України та парадом вишиванок. Урочисте відкриття «Решетилівської весни» відбулося біля Центру культури і дозвілля «Оберіг». Присутніх привітали голова Полтавської обласної ради Олександр Біленький, заступник голови Полтавської ОДА Роман Товстий, голова Решетилівської РДА Роман Перепелиця.

«Один раз на рік, центр культури України переміщається у Решетилівку. Решетилівський край є офіційним осередком ткацтва, килимарства і вишивки з кінця XIX століття. Існує прикмета, як зустрінеш «Решетилівську весну» так і проведеш рік. Я всім бажаю чудових вражень, гарного настрою, нехай все вдається. Давайте всі разом порадіємо успіхам наших земляків решетилівців», – сказав Олександр Біленький.

Голова обласної ради підкреслив, що за роки свого існування фестиваль народної творчості «Решетилівська весна» виріс з культурного свята місцевого рівня до культурно-мистецької події, на яку їдуть люди з усієї України.
Впродовж дня для гостей була цікава програма: виставка – продаж робіт майстрів народної творчості як з Решетилівки, так і майстрів з Полтави, та інших регіонів країни, майстер-класи із живопису, ручного килимарства, вишивки, гончарного мистецтва, виготовлення та оздоблення із пряничного та медового тіста. Цікаво та різноманітно показали свої роботи учні Решетилівського художнього професійного ліцею (вишивки, сумки та ляльки). На гостей також чекали частування традиційними українськими стравами.

Святковий настрій додали аматорські фольклорні колективи, які радували своїми виступами глядачів.
На завершення свята на стадіоні «Колос» на особисте запрошення голови обласної ради Олександра Біленького для гостей виступив гурт «ТІК».

22334455