Громадським активістам пропонують інструмент для самореалізації

e-mail Друк PDF

IMG 4367-minПро це заявив голова Полтавської обласної ради Олександр Біленький 12 травня, під час робочої поїздки на Диканщину.

"У нас є громадські активісти, я до них по-різному ставлюся, але серед них є нормальні люди, звичайно. Вони приходять на сесію і розповідають, що ви все неправильно робите, треба робити отак і отак. Щоб вони свої мрії втілили у життя, ми їм даємо інструмент, який називається Бюджету участі. Це одна людина в рамках міні-проекту може реалізувати свої наміри по благоустрою тієї місцевості, де вона проживає".

В рамках програми можна реалізовувати проекти в таких напрямках, як енергозбереження, довколишнє середовище, інфраструктура комунального господарства, культура, освіта, спорт та туризм . Максимальна вартість проекту до 100 тисяч гривень, виділення коштів відбувається за співфінансування з органами місцевого самоврядування.

"Особливість - рішення приймають не депутати обласної ради, рішення приймається прямим голосуванням людей Полтавської області. Два варіанти є - електронний, через картки того ж самого Приватбанку, або через авторизовані пункти Укрпошти. Ми даємо цей інструмент в руки, щоб люди самі могли щось зробити ", - підкреслив Олександр Біленький.

Це перша програма Бюджету участі в Україні в рамках цілої області. Такі програми діють лише в межах окремих міст. Для запобігання "перетікання" коштів у великі міста, справедливого розподілу грошей на проекти та рівномірного розвитку регіону, буде введений понижуючій коефіцієнт.