Депутати ознайомилися з роботою гірничо-збагачувальних комбінатів компанії Ferrexpo

e-mail Друк PDF

6 червня у місті Горішні Плавні під головуванням Ігоря Горжія відбулось виїзне засідання постійної комісії обласної ради з питань екології та раціонального природокористування. Окрім членів комісії, у засіданні взяли участь перший заступник голови облдержадміністрації, депутат обласної ради Андрій Пісоцький, депутати обласної ради Володимир Савченко, Дмитро Спатар, Дмитро Півень, Валерій Калюжний, Володимир Барчук, голова Кременчуцької районної ради Андрій Дрофа, секретар Горішньоплавніської міської ради Сергій Дорота, перший заступник Горішноплавнівського міського голови Олександр Чуприна, голова громадської ради при облдержадміністрації Володимир Голуб, директор Департаменту екології та природних ресурсів облдержадміністрації Ігор Піддубний, керівники гірничо-збагачувальних комбінатів, представники контролюючих органів, громадськості, екологи, науковці, журналісти.

Відповідно до порядку денного, комісія у складі Ігоря Горжія, Сергія Жука, Анатолія Кибки, Василя Красюка, Вячеслава Мінязева, Тетяни Микуці розглянула питання щодо сплати за 2016 рік податків і зборів за користування природними ресурсами видобувних підприємств компанії Ferrexpo: ТОВ «Єристівський гірничо-збагачуваний комбінат», ТОВ «Біланівський гірничо-збагачуваний комбінат», ПрАТ «Полтавський гірничо-збагачуваний комбінат». Інформували керівники підприємств: Микола Горошко, Юрій Химич та Володимир Іванов.

Наголошено, що за результатами виробничої діяльності у 2016 році підприємствами було сплачено екологічні податки в повному обсязі. Не нараховувалася та відповідно не сплачувалася рентна плата за користування надрами для видобування корисних копалин та за спеціальне використання води лише ТОВ «Біланівський ГЗК», на якому не проводилися роботи з розкриття родовища. Триває процес оформлення цим підприємством необхідних проектних та дозвільних документів, здійснення експертиз тощо. Разом з тим, за минулий рік ПрАТ «Полтавський гірничо-збагачуваний комбінат» та ТОВ «Єристівський ГЗК» сплатили податок за викиди забруднюючих речовин в атмосферне повітря, скиди забруднюючих речовин у водні об’єкти, розміщення відходів у спеціально відведених місцях на загальну суму у майже 65 млн. грн.

Це підтвердив у своєму виступі заступник начальника управління оподаткування юридичних осіб Головного управління Державної фіскальної служби України в Полтавській області Юрій Авдеєнко, який, зокрема, зазначив, що ТОВ «Єристівський гірничо-збагачуваний комбінат», ТОВ «Біланівський гірничо-збагачуваний комбінат» та ПрАТ «Полтавський гірничо-збагачуваний комбінат» також сплатили загалом найбільший в області земельний податок - 60 млн. грн.

Щодо питання про шляхи утилізації води, що видаляється з кар’єрів, то за оприлюдненою керівниками підприємств інформацію, ТОВ «Єристівський гірничо-збагачуваний комбінат» та ПрАТ «Полтавський гірничо-збагачуваний комбінат» здійснюють свою діяльність на підставі отриманих дозволів на спеціальне водокористування. Так, Єрестиівський ГЗК вилучені та невикористані кар’єрні води скидає через систему дренажних каналів та річку Сухий Кобелячек у Дніпродзержинське водосховище. Полтавський ГЗК відкачує кар’єрні води в хвостосховище з наступним використанням в технологічному процесі виробництва окатків, залучаючи їх до системи оборотного водопостачання.

Наразі комісія дану інформацію взяла до відома.

У контексті розглянутих питань, перший заступник голови облдержадміністрації, депутат обласної ради Андрій Пісоцький подякував керівникам гірничо-збагачувальних комбінатів за відкритість та співпрацю, наголосив на значимості виробничої діяльності гірничо-збагачувальних комбінатів в соціально-економічному розвитку не лише міста Горішні Плавні, Полтавської області, а й України.

У ході засіданні депутати також розглянули та взяли до відома інформацію заступника начальника Полтавського обласного управління лісового та мисливського господарства Олексія Тенянка про стан мисливських господарств (підприємств) області усіх форм власності та ознайомилися з результатами перевірки їхньої діяльності.

Обговорюючи питання, директор Департаменту екології та природних ресурсів облдержадміністрації Ігор Піддубний акцентував увагу, що динаміка розвитку 24 з 68 мисливських господарств області не є позитивною, адже з кожним роком поголів’я тварин у цих мисливських угіддях зменшується.

У свою чергу, голова постійної комісії Ігор Горжій наголосив на необхідності здійснення дієвого контролю за діяльністю мисливських господарств з боку депутатів обласної ради, фахівців обласного управління лісового та мисливського господарства, екологів.

На думку депутатів, вплинути на мисливські господарства, які не бажають і не хочуть працювати, доцільно шляхом обмеженням лімітів на використання об’єктів тваринного світу.

Насамкінець комісія розглянула питання про законність відбору піску в місті Кременчуці.

Потому учасники засідання відвідали кар’єри ТОВ «Єристівський гірничо-збагачуваний комбінат» та ПрАТ «Полтавський гірничо-збагачуваний комбінат», ознайомилися з роботою цеху ремонту гірничого обладнання, станції технічного обслуговування вантажних автомобілів, що транспортують руду, диспетчерської служби, спілкувалися з працівниками підприємств.

Р.S. ПрАТ «Полтавський гірничо-збагачуваний комбінат», ТОВ «Єристівський гірничо-збагачуваний комбінат» та ТОВ «Біланівський гірничо-збагачуваний комбінат» входять у компанію «FerrexpoAG», що зареєстрована в Швейцарії. Здійснюється повний технологічний цикл: від видобутку сирої руди - до виробництва залізорудних окатишів, підготовленої сировини для металургійних заводів. Виробники залізної руди на Полтавщині експортують свою продукцію, що відповідає світовим стандартам та є конкурентоспроможною, у країни Європи та Азії.

На підприємствах працює майже 8 тисяч працівників та 2,5 тисячі підрядників. Середня заробітна плата становить 8900 грн. На сьогодні обсяг видобутку залізної руди за добу становить 100 тис. тонн.