На порядку денному – питання регламенту та інформаційної сфери

e-mail Друк PDF

7 червня під головуванням Інни Авраменко відбулося засідання постійної комісії з питань регламенту, депутатської діяльності, інформаційної сфери, зв’язків з громадськістю та дотримання прав учасників АТО.

В обговоренні питань порядку денного взяли участь депутати обласної ради Володимир Литвин, Дмитро Півень, керівники структурних підрозділів облдержадміністрації та обласної ради, представники громадськості, журналісти.

Комісія заслухала та взяла до відома інформацію заступника директора Департаменту інформаційної діяльності та комунікацій з громадськістю облдержадміністрації Вікторії Пилипенко про основні напрямками вдосконалення системи інформування громадськості щодо діяльності органів виконавчої влади, органів місцевого самоврядування. Доповідач зупинилася на пріоритетах розвитку інформаційної сфери, які сприяють розширенню меж інформаційного простору. За її словами, в області проводиться робота з впровадження цифрових стандартів телебачення, що забезпечить надання якісних послуг регіональними телеканалами. Вікторія Пилипенко охарактеризувала стан розвитку електронних та друкованих ЗМІ Полтавщини, розповіла про структуру радіоорганізацій та проведені інформаційні кампанії.

Про практику функціонування в Полтавській обласній раді Єдиної системи місцевих електронних петицій комісію поінформував модератор ЄСМЕП у Полтавській обласній раді, консультант відділу організаційного забезпечення діяльності ради виконавчого апарату обласної ради Сергій Перський. Він, зокрема, зазначив, що електронна петиція, адресована Полтавській обласній раді, розглядається як така за умови її відповідності чинним вимогам законодавства та збору на її підтримку не менш як 1000 підписів громадян (мешканців Полтавщини) упродовж 90 календарних днів з дня оприлюднення петиції. З листопада 2016 року до обласної ради було подано п’ять електронних петицій, котрі вже опрацьовані.

Цю інформацію комісія взяла до відома.

У контексті забезпечення процесу запобігання та врегулювання конфлікту інтересів у Полтавській обласній раді комісію поінформувала начальник відділу з юридичного забезпечення та кадрової роботи виконавчого апарату обласної ради Яніна Даниленко, яка роз’яснила основні аспекти законодавства з питань запобігання та врегулювання конфлікту інтересів у діяльності осіб, уповноважених на виконання функцій місцевого самоврядування. Також прокоментувала підготовлений виконавчим апаратом проект відповідних Рекомендацій для застосування в обласній раді.

Наразі комісія погодила даний документ і рекомендувала довести його до відома та керівництва у дії всім депутатам обласної ради.

Члени комісії висловилися за доцільність внесення ряду змін до Регламенту Полтавської обласної ради сьомого скликання стосовно забезпечення поіменного голосування в разі відсутності можливості застосування електронної системи «Рада».

У ході засідання депутати також розглянули заяви до комісії.