«Невеличке «Євробачення»: на Полтавщини стартував обласний бюджет участі

e-mail Друк PDF

В Полтавській області стартував перший в Україні обласний бюджет участі. Про це повідомив ініціатор створення програми, голова Полтавської обласної ради Олександр Біленький під час прес-конференції 20 червня.

«Аналогів програми, ані в Україні, ані в Європі поки не має. Люди можуть голосувати не за один проект, а за три. Це дасть можливість людині вибрати не тільки проект свого району, а й проект сусіднього, - підкреслив Олександр Біленький. – Я називаю це невеличким Євробаченням. Кожен буде голосувати ще й за свого сусіда».

Взяти участь у Бюджеті участі Полтавської області може кожен мешканець Полтавщини віком від 16 років. Для цього розробляє проект та його кошторис, загальною вартістю до 100 тисяч гривень, збирає 30 підписів на підтримку своєї ідеї, самостійно просуває проект серед населення. Проекти-переможці щороку визначаються відкритим голосуванням жителів Полтавської області (онлайн або фізично у пункті супроводу) та фінансуються 50/ 50 з обласного та місцевого бюджетів.

«Теми проектів - енергозбереження, безпека та громадський порядок, навколишнє середовище, комунальне господарство, культура, освіта, спорт та туризм, - сказав Олександр Біленький. – І перша локація – це , мабуть, двір багатоквартирного будинку, або вулиця. Ми хочемо підштовхнути людей, щоб вони змінювали те місце, де проживають».

Сергій Лобойко, керівник Центру Розвитку Інновацій НаУКМА, експерт Фонду Східної Європи (EGAP) та головний експерт групи «Е-Демократія» Реанімаційного Пакету Реформ зауважив, що такого проекту в рамках цілого регіону не існує. За його словами, Полтавська область йде на серйозний суцільний експеримент і «все залежить від людей». Водночас, навіть невеликі, на перший погляд, суми на проекти та їхня місцева орієнтованість здатні змінювати системні речі.

«На весь Київ не було жодного майданчика, який би враховував потреби особливих дітей. Три мами об’єдналися і подали такий проект. Його підтримали наші паралімпійці і так далі, - навів приклад Сергій Лобойко. - І тепер не тільки реалізовано конкретний майданчик. Тепер в нас взагалі поміняються всі правила будівництва та ремонту спортивних і дитячих споруд, тепер вони будуть враховувати потреби таких дітей»

Втілюватися у життя проекти-переможці, подані у 2017-му році, будуть наступного року. На це буде виділено 2 мільйони гривень з обласного бюджету.

Для допомоги громадянам, які бажають взяти участь у розвитку територій, в 25 районах області створені локальні консультаційні групи.

Прийом проектів у 2017 році з 20 липня по 20 серпня. Відкрите голосування з 14 вересня по 30 вересня.