У Диканьці обговорили природоохоронні питання

e-mail Друк PDF

Питання щодо утримання протиповіневої дамби Троянівського водосховища Диканського району стало предметом обговорення на нараді, яку провів 21 червня у Диканьці голова постійної комісії обласної ради з питань екології та раціонального природокористування Ігор Горжій.

У нараді взяли участь депутати обласної ради: Тетяна Микуця, Василь Красюк, Віктор Мартиненко, голова Диканської районної ради Станіслав Муха, голова райдержадміністрації Володимир Шкарбань, фахівці Департаменту екології та природних ресурсів облдержадміністрації, Полтавського обласного управління водних ресурсів, селищний та сільські голови.

Аварійний стан протиповіневої дамби Троянівського водосховища викликає занепокоєння у місцевої влади та адміністрації регіонального ландшафтного парку «Диканський», на балансі якого він знаходиться.

Ще у 2005 році було розроблено проектну документацію на реконструкцію цієї важливої для життєдіяльності громад гідротехнічної споруди.

З 2010 року з фонду охорони навколишнього природного середовища області на виконання запланованих робіт було виділено загалом 1 млн. 864 тис. грн., проте підрядні організації використали лише 174 тис. грн., що й зумовило на сьогодні вкрай незадовільний стан дамби.

Директор регіонального ландшафтного парку Ірина Черкаська повідомила, що в разі руйнації греблі, виникне надзвичайна ситуація: водойма площею у 150,3 га може затопити навколишні села: Трояни та Василівку.

За результатами обговорення, учасники наради намітили шляхи вирішення проблеми. Зокрема, потрібно провести інвентаризацію земель регіонального ландшафтного парку «Диканський» та визначити в натурі його межі, вилучивши з його території населені пункти та сміттєзвалища. Окрім цього, необхідно виготовити паспорт водного об’єкта та провести коригування проекту реконструкції дамби.

На ці заходи потрібні значні кошти. Як зазначив голова профільної комісії обласної ради Ігор Горжій, обласна рада завжди йде назустріч територіальним громадам у вирішенні екологічних проблем, «підставляє плече». Саме тому він ініціював внесення питання про утримання протиповіневої дамби Троянівського водосховища Диканського району на розгляд чергового засідання постійної комісії обласної ради з питань екології та раціонального природокористування. Разом з тим, Ігор Горжій наголосив, що до проведення засідання комісії районній владі доцільно зробити відповідні розрахунки та підготувати конкретні пропозиції щодо фінансової участі місцевих бюджетів та підприємств-інвесторів у проведенні намічених заходів.

Також у ході засідання було розглянуто питання про утримання регіонального ландшафтного парку «Диканський».

До цього часу установа утримувалася за кошти обласного та районного бюджетів. Втім, за словами голови районної ради Станіслава Мухи, районна рада не має можливості в подальшому фінансувати РЛП «Диканський»..

За інформацією заступника директора Департаменту екології та природних ресурсів облдержадміністрації Олександра Ткаченка, на рахунках селищної та сільських рад, які розташовані на території ландшафтного парку, станом на початок 2017 року знаходилося 396, 4 тис. грн. екологічних коштів. Саме частина цих фінансових ресурсів, на думку Ігоря Горжія, має бути спрямована на утримання РЛП «Диканський». Така позиція голови профільної комісії знайшла підтримку не лише у присутніх на засіданні депутатів обласної ради, а й керівників територіальних громад.

По закінченні наради депутати оглянули територію РЛП «Диканський», ознайомилися з роботою цієї установи.