Ні - «дерибану» землі

e-mail Друк PDF

20 червня відбулася позачергова сесія Лубенської районної ради, ініційована членами постійних комісій з питань законності, правопорядку та з питань земельних відносин, екології та раціонального землекористування. Пленарне засідання провів голова районної ради Григорій Угляниця. В роботі сесії взяли участь голова райдержадміністрації Тетяна Качаненко, заступники голови райдержадміністрації Сергій Сіряченко, Ігор Нестеренко, депутат обласної ради Олександр Сиченко, помічники-консультанти народних депутатів, керівники правоохоронних органів, начальники управлінь та відділів райдержадміністрації, сільські голови, старости Засульської сільської ради, представники засобів масової інформації.

Перед початком роботи сесії присутні вшанували хвилиною мовчання пам’ять загиблих в ході проведення АТО на Сході країни.

Григорій Угляниця, голова районної ради, привітав усіх медичних працівників Лубенщини з професійним святом, яке минуло днями, а також з днем народження Жданівського сільського голову Наталію Пономаренко, вручив грамоту обласної ради правозахиснику, громадському активісту, голові Асоціації фермерів Лубенського району 1992 року, співзасновнику Полтавської обласної благодійної організації «Спілка самаритян» Володимиру Величку, який нещодавно відсвяткував 80-річний ювілей.

Відзнаку спілки ветеранів АТО за благодійну діяльність, сприяння розвитку волонтерського руху була вручена депутату районної ради, голові СФГ «Діброва» Олексію Коваленку.

Грамоту за наполегливу працю, професіоналізм, сумлінне та бездоганне служіння українському народу, спрямовані на розвиток і утвердження суверенітету, співпрацю з ветеранами АТО отримала голова райдержадміністрації Тетяна Качаненко.

Потому депутати перейшли до розгляду питань порядку денного, який складався з чотирьох питань, резонансним з яких стало «Про звернення депутатів Лубенської районної ради до Президента України, Верховної Ради України, Кабінету Міністрів» щодо прийняття Закону України «Про земельну децентралізацію», що дозволить місцевим громадам розпоряджатися землями за межами населених пунктів, значно поліпшивши життя та добробут громадян України.

Як доповів голова комісії з питань правопорядку Григорій Мочоний, в районі склалася складна ситуація із землями державної власності, які знаходиться за межами населених пунктів. Стурбовані сільські голови, мешканці району, аграрії, учасники АТО, адже землю надають в області і надають її людям з інших регіонів і впливу на ці рішення немає, натомість місцеві селяни не можуть отримати ділянки для ведення особистого фермерського господарства. Учасники АТО теж залишаться ні з чим, бо резерв земель вичерпується, заяви на отримання землі лубенцями, мешканцями району, перебувають у довготривалому розгляді, а в списках користувачів землею люди з інших районів і областей. Тож і виникає риторичне запитання: «Кому потрібні родючі чорноземи Лубенщини»? « І як з цим боротись?»

Доповнив виступ і голова постійної комісії з питань землекористування Олексій Устименко, який повідомив, що звертався з депутатським запитом до Головного управління Держгеокадастру у Полтавській області з проханням надати інформацію щодо наявності в Лубенському районі земель державної власності, зокрема для отримання наділів учасникам АТО. Отримана відповідь прикро вразила депутата, адже надана інформація станом на 01.01.2016 року, є звичайною відпискою.

Звернулась до присутніх і помічник-консультант народного депутата України Руслана Богдана Тетяна Гребінник, яка ознайомила присутніх зі зверненням народного депутата щодо збору підписів про продовження мораторію на продаж земель, а також запевнила, що Руслан Богдан цілком поділяє думку лубенців, але за певних робочих моментів не зміг бути присутнім на сесії. Звернення знайшло одноголосну підтримку серед депутатів районної ради, які переконані, що земля повинна належати державі і якщо і надаватись, то в оренду на довготривале користування.

Про проблеми з якими зіштовхуються аграрії говорив і депутат районної ради, аграрій Віталій Трубніков. Його виступ доповнили депутат обласної ради Олександр Сиченко, депутати Надія Клепач, Олексій Коваленко, голова Спілки ветеранів АТО Леонід Шабля.

Свою думку з цього приводу висловила і голова райдержадміністрації, яка зазначила, що землею мають розпоряджатися голови сільських ра.

Депутати одноголосно підтримали пропозицію депутата районної ради Лідії Різуненко направити звернення до Президента України, Верховної Ради України, Кабінету Міністрів, районних, сільських рад. Крім того, у зверненні, за пропозицією Надії Клепач, слід висловити чітку позицію щодо продовження мораторію на землю. Схвалення знайшла і думка депутата Олексія Коваленка, який запропонував надіслати це звернення представництву Європейського Союзу в Україні.

У ході сесії депутати внесли зміни до Програми економічного і соціального розвитку Лубенського району на 2017 рік, до показників районного бюджету на 2017 рік.

Районна рада підтримала визначення розміру часткового відшкодування вартості путівки дитячим закладам оздоровлення та відпочинку за надані послуги з оздоровлення та відпочинку дітей, які виховуються у сім’ях з дітьми.

Було також розглянуто депутатські звернення депутатів Сергія Мисника щодо оплати праці техпрацівників, Сергія Рака щодо надання дозволів на будівництво потенційно небезпечних об’єктів за межами населених пунктів, а саме: при прийнятті рішення брати до уваги результати громадських обговорень, враховуючи думки місцевих мешканців.