Паритетна відповідальність за спільну справу

Друк

30 червня відбулося засідання постійної комісії обласної ради з питань паливно-енергетичного комплексу та використання надр, яке провів її очільник Олександр Залужний.

У роботі зібрання взяли участь голова обласної ради Іван Момот, заступник голови обласної ради Володимир Марченко, заступник голови облдержадміністрації, член комісії Борис Галушко, голова постійної комісії обласної ради з питань забезпечення законності та правопорядку Дмитро Хрістов, керівники профільних установ та зацікавлених організацій.

Активна дискусія розгорнулася вже під час розгляду перших питань щодо погодження отримання без проведення аукціону спеціальних дозволів Національною акціонерною компанією "Нафтогаз України" на геологічне вивчення, у тому числі дослідно-промислову розробку з подальшим видобуванням нафти і газу (промисловою розробкою), Оболонської площі на території Семенівського району та Будищансько-Чутівської площі на території Диканського, Котелевського, Чутівського й Полтавського районів.

Олександр Залужний, Борис Галушко, депутати обласної ради Ростислав Гринчак, Олександр Ляшенко, Лев Жиденко та Олександр Явдощук принципово наполягали на беззастережному дотриманні з боку НАК "Нафтогаз України" узятих перед областю фінансових

зобов’язань соціально-інфраструктурного спрямування навзаєм сприянню його виробничим потребам.

 

Власну корпоративну контраргументацію та запевнення у добросовісному партнерстві навели представники Департаменту з видобування газу та нафти НАК "Нафтогаз України" Володимир Стасенко та Микола Дудніков.

Підсумував конструктивний обмін думками голова обласної ради Іван Момот, який наголосив на важливості усвідомлення кожною зі сторін того, що розв’язання обговореної проблематики є винятково обопільною справою, яка тільки виграє за умов запровадження жорсткої паритетної відповідальності сторін.

Відтак, було вирішено внести названі питання на розгляд шостої сесії обласної ради, яка скликається 6 липня. До цієї ж дати депутатам має бути надано графік надходження в область НАКівських коштів згідно відповідної Угоди.

Під аналогічним кутом зору було опрацьовано ще три питання, які теж рекомендовано підтримати сесійно.

Зокрема: стосовно погодження отримання без проведення аукціону спеціального дозволу публічним акціонерним товариством "Укрнафта" на промислову розробку Гоголівського газоконденсатного родовища на території Шишацького та Диканського районів, у зв'язку з розширенням меж раніше наданої у користування ділянки надр; погодження отримання без проведення аукціону спеціального дозволу товариством з обмеженою відповідальністю "Бурова компанія "Рудіс" на видобування газу і газового конденсату (промислову розробку) Білоусівсько-Чорнухинської площі на території Чорнухинського району; погодження отримання без проведення аукціону спеціального дозволу публічним акціонерним товариством "Полтавський турбомеханічний завод" на промислову розробку ділянки родовища підземних прісних вод на території м.Полтава.