На Полтавщині створять єдиний інформаційний Інтернет-портал

e-mail Друк PDF

З метою протидії кібер-атакам, зокрема, з боку «братського» народу, на Полтавщині створять єдиний інформаційний Інтернет-портал, який об’єднає інформаційні ресурси органів державної влади та органів місцевого самоврядування, реєстри, електронне врядування, кабінет мешканця, новини області тощо. Портал буде побудований на сучасних технологіях безпеки.

Про це 26 червня повідомили учасники конференції з питань єдиного інформаційного простору Полтавської області та безпеки в ньому. Рішення про необхідність створення такого порталу було прийнято головою Полтавської обласної ради Олександром Біленьким спільно з головою Полтавської обласної державної адміністрації Валерієм Головком після низки консультацій з компаніями-розробниками.

Також на конференції розглянули стан впровадження в області єдиної системи електронного документообігу, реальні та потенційні загрози, що несе використання програмних продуктів російського виробництва, шляхи забезпечення технічного захисту інформації, відповідальність посадових осіб за невиконання норм з техніки безпеки комп’ютерних систем та ін.

Перед учасниками конференції виступили фахівці Управління Служби безпеки України в Полтавській області, Управління Державної служби спеціального зв’язку та захисту інформації України в Полтавській області, відділу інформаційно-комп’ютерного забезпечення апарату облдержадміністрації, відділу інформаційного забезпечення та інформаційних технологій (ІТ) виконавчого апарату обласної ради.

Вів засідання заступник голови – керівник апарату облдержадміністрації Микола Білокінь. Керівництво обласної ради представляла заступник керівника апарату – керуючий справами виконавчого апарату обласної ради Оксана Черкас.

Нагадаємо, в цьому році за ініціативи голови обласної ради Олександра Біленького в органах місцевого самоврядування та органах виконавчої влади Полтавської області розпочато впровадження системи електронного документообігу «АСКОД», яка забезпечує створення єдиного інформаційно-комунікаційного простору та загального структурованого сховища документів. Система дозволяє швидко і прозоро організувати електронний документообіг, поліпшує якість створення та опрацювання документів, пришвидшує прийняття управлінських рішень.