«Обласна екологічна інспекція не вирішує проблем стихійних сміттєзвалищ», - Олександр Біленький

e-mail Друк PDF

1Екологічна інспекція Полтавської області не має алгоритму для вирішення проблем несанкціонованих сміттєзвалищ. Про це заявив голова Полтавської обласної ради Олександр Біленький під час виїзної колегії у Глобинському районі, де, зокрема, підіймалися екологічні питання. Згідно зі звітом заступника керівника Державної екологічної інспекції у Полтавській області, проблеми несанкціонованих сміттєзвалищ вирішуються складанням протоколів вже по факту виникнення порушень.

«Виходи з ситуації, озвучені заступником керівника екологічної інспекції Полтавської області мене особисто не задовольнили, - сказав Олександр Біленький. - Це така навіть не напівміра, а, вибачте, просто окозамилювання. Якщо у них не вистачає повноважень, то вони повинні ці повноваження вимагати в держави, якщо не вистачає доброї волі чи кваліфікації - це вже інше питання. Але на сьогодні проблематика несанкціонованих сміттєзвалищ це загальнообласна, звичайно, та загальноукраїнська. Я вже не говорю про спалювання сухої  трави. Були дуже дивні відповіді від керівників екологічної інспекції»

 За словами голови Полтавської обласної ради Олександра Біленького, Державна екологічна інспекція Полтавщини також досі не має опрацьованого механізму впровадження програми по вивезенню сміття на паспортизовані сміттєзвалища, яка має стартувати вже з 1 січня 2018 року.

«Всі десь кинуться в листопаді-грудні, але буде проблема з впровадженням цієї програми. Крім вивезення сміття до паспортизованих сміттєзвалищ (у нас їх в районі, мабуть, одиниці, якщо взяти якійсь універсальний район, то в ньому 1 чи 2 паспортизованих сміттєзвалища), чим це буде вивозитися? – сказав політик. - Далі, на сміттєзвалищі повинно бути сортування. Правильно задавав питання селищний голова Градизький, куди буде відправлятися посортоване сміття? От коли буде зрозумілий алгоритм і ланцюг, тоді вже кожен голова буде розуміти скільки це буде коштувати і в якій спосіб він це може зробити».

 Нагадаємо, 29 червня у ході засідання виїзної колегії Полтавської ОДА у Глобинському районі серед інших було розглянуто питання про дотримання вимог природоохоронного законодавства місцевими органами виконавчої влади та  органами місцевого самоврядування.