«Обласна рада через обласні програми виділяє кошти на підтримку аграрного комплексу», - Олександр Біленький

e-mail Друк PDF

29 червня у Глобинському районі відбулося  виїзне розширене засідання колегії обласної державної адміністрації. У засіданні, яке вів голова облдержадміністрації Валерій Головко, взяв участь голова Полтавської обласної ради Олександр Біленький.

«Підмінити повністю функцію держави ми не можемо, - сказав Олександр Біленький, коментуючи ситуацію, що склалася в аграріїв. -  Тому обласна рада через обласні програми виділяє кошти в тому числі і на екологічне садівництво та городництво, в тому числі на підтримку інших програм, як стосуються фермерського господарства».

Колегія розглянула хід виконання Програми розвитку та підтримки аграрного комплексу області за пріоритетними напрямками на період до 2020 року. На реалізацію цієї програми минулого року виділили 1,2 млн.  грн. з обласного бюджету, а також майже 600 тис. - з місцевих. Йшлося про забезпечення зайнятості сільського населення, створення додаткових можливостей для розвитку індивідуальних домогосподарств, малого та середнього аграрного бізнесу, поліпшення розвитку села та якості життя в сільській місцевості. Водночас, голова Полтавської обласної ради Олександр Біленкьий підкреслив, що проблема відсутності підтримки тваринництва на рівні держави залишається.

«В нас є 29 депутатів представників сільгоспвиробників, тому нам простіше вести з ними діалог, вони одразу стають індикаторами, якщо ситуація зовсім заходить в глухий кут, - прокоментував Олександр Біленький. - На сьогодні держава нам гарантує певне фінансування, компенсацію для фермерського господарства, в тому числі і на розвиток тваринництва. Але, повірте, це зовсім не ті кошти, на які ми сподіваємося. Коли в мене була остання поїздка до Козельщинського району, агрофірму «Добробут», якраз там керівник депутат обласної ради Олександр Коваленко наголошував, що не витягує підприємство в плюс, тому ще немає дотацій від держави. Хоча взагалі в європейський країнах дотації від держави це нормальний варіант виходу із положення». 

 

Також у ході засідання було розглянуто питання про дотримання вимог природоохоронного законодавства місцевими органами виконавчої влади, органами місцевого самоврядування в частині здійснення делегованих їм повноважень органів виконавчої влади на підпорядкованій території.

Насамкінець було заслухано звіт голови Козельщинської райдержадміністрації Олександра Перепелиці про забезпечення економічного і соціального розвитку району.

У рамках виїзного засідання його учасники побували на Глобинському переробному заводі та ознайомилися з його роботою.