«Діти мають навчатися у комфортних умовах», - голова Полтавської обласної ради Олександр Біленький

e-mail Друк PDF

1Голова Полтавської обласної ради Олександр Біленький з робочим візитом відвідав Гребінківський район. Під час поїздки він оглянув чотири соціальні об’єкти. Три з них є переможцями обласного конкурсу проектів розвитку територіальних громад. А в модернізацію Гребінківської ЗОШ І-ІІІ ст. №4 Олександр Біленький вклав особисті кошти.
«На одному з об’єктів я сам виступив особисто інвестором, профінансував три вікна в четвертій школі для того, щоб власним прикладом мотивувати і батьків, і керівництво робити все, щоб дітки навчались у теплих комфортних умовах, - сказав Олександр Біленький. - З приводу інших об’єктів, де залучені обласні кошти, це синергія зусиль обласної ради, і керівників, щоб ми швидше і енергоефективніше модернізували школи, щоб бюджет використовував менше коштів, у тому числі - на опалення»

 

У дошкільному навчальному закладі «Ромашка» Березівської сільської ради було замінено дев’ятнадцять вікон та одні двері, загальною вартістю у 107 тис. грн, з яких 50 тисяч гривень виділено з обласного бюджету. У дитсадку «Дзвіночок» Овсюківської сільської ради також поміняли вікна та двері на металопластикові. Загальний бюджет проекту 117 тис. грн, у тому числі 50 тис. грн. - з обласної скарбниці. Завдяки цим заходам заклади мають суттєву економію грошей на опалення.
«Звичайно, завдяки цим змінам ми маємо економію коштів, але й естетичні зміни також присутні. Відношення батьків, працівників та дітей змінюється до закладу в кращу сторону. Після модернізації у дитячі садки пішло більше дітей, ніж минулого року», – розповів Олександр Біленький.
Наступним кроком у поліпшенні умов перебування діток у дошкільних закладах має стати заміна спальних місць. Більшість з них не відповідають сучасним нормам та шкідливі для здоров’я, особливо у період активного росту. Дитячий садок «Ромашка» Березівської сільської ради отримає нові ліжка.
«Були в селі Березівка, прекрасний, такий сімейного типу дитячий садок, але є проблематика в тому, що спальні ліжка вже не відповідають ні морально, ні тим санітарним нормам, які зараз є у світі. Разом з головою ради, разом з головою адміністрації прийняли рішення закупити ортопедичні матраци, і взагалі поміняти оці панцерні ліжка на більш нові, більш сучасні».

 

Чотири ліжка будуть куплені головою Полтавської обласної ради, інші – місцевим керівництвом. Той, хто виконає свою обіцянку другим, додатково фінансує дитячий майданчик.

Ще одним переможцем обласного конкурсу у цьому районі став проект Гребінківської районної ради «Впровадження енергозберігаючих технологій по збереженню тепла в Гребінківському центрі первинної медико-санітарної допомоги Гребінківської районної ради Полтавської області». На сьогодні тут встановили 67 металопластикових вікон  та майже завершили будівництво індивідуальної котельні.  Загальний бюджет проекту становить 1,4 млн. грн, у тому числі 500 тис. грн. залучено з обласного бюджету.