На порядку денному – питання розвитку фізичної культури, спорту та оздоровлення дітей

e-mail Друк PDF

3 липня під головуванням Олександра Алексюка відбулося засідання постійної комісії обласної ради з питань молодіжної політики, спорту та туризму.

У роботі комісії взяли участь заступник голови обласної ради Анатолій Ханко, начальник управління у справах сім’ї, молоді та спорту облдержадміністрації Олександр Буцький, представники громадськості.

Відповідно до порядку денного депутати: Олександр Алексюк, Іван Близнюк, Сергій Сазонов, Олексій Порохня, Ігор Скляр - розглянули та підтримали проекти рішень, які планується внести на розгляд сімнадцятої сесії обласної ради: «Про внесення змін та доповнень до обласної Програми розвитку фізичної культури і спорту на 2017-2020 роки»; «Про внесення змін до рішення першого засідання двадцять восьмої сесії Полтавської обласної ради шостого скликання від 30 квітня 2015 року «Про обласну Програму оздоровлення та відпочинку дітей на 2015 - 2019 роки» (зі змінами)»; «Про затвердження Положення про щорічний конкурс студентських наукових робіт «Від студентського самоврядування – до самоврядування громад» у новій редакції».

У порядку контролю комісія заслухала інформацію заступника начальника управління у справах сім’ї, молоді та спорту облдержадміністрації Наталії Шкоденко про виконання обласної Програми оздоровлення та відпочинку дітей на 2015-2019 роки в частині підготовки та проведення оздоровлення та відпочинку дітей влітку 2017 року. За її словами, в області забезпечено роботу 27 позаміських закладів оздоровлення та відпочинку, з них 13 – комунальної власності, 7 закладів позашкільної освіти, 11 – приватної та 3 – державної форми власності.

Середня вартість путівки складає 4838 грн. – для дитини середнього та старшого шкільного віку та 4618 грн. – для дитини молодшого шкільного віку.

Разом з тим, організована робота 705 пришкільних дитячих таборів з денним перебуванням, 57 таборів праці та відпочинку, 10 наметових містечок.

Загалом цього літа планується оздоровити 74 тис. юних жителів області, в числі яких 117 дітей сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування, що навчаються в інтернатних закладах, та 740 обдарованих дітей. З усіх джерел на фінансове забезпечення заходів із оздоровлення дітей виділено понад 95 млн. грн. Як зазначила Наталія Шкоденко, впровадження в області органами влади, профспілками, роботодавцями механізму часткового відшкодування в розмірі від одного до двох прожиткових мінімумів дає можливість допомогти сім’ям з дітьми, а також підтримати мережу оздоровчих закладів. Зокрема, з обласного бюджету на відшкодування вартості путівок виділено 8 млн. грн. Ще 6 млн. грн. депутати виділять на черговій сесії обласної ради.

Цю інформацію комісія взяла до відома.

Насамкінець було голова комісії Олександр Алексюк поінформував депутатів про результати участі збірної команди Полтавської області у фінальних змаганнях VI Всеукраїнської спартакіади серед народних депутатів України, депутатів обласних, районних, міських (міст обласного підпорядкування), сільських та селищних рад. Так, наша збірна посіла 4 загальнокомандне місце серед збірних команд областей України. З волейболу полтавські депутати вибороли 2 загальнокомандне місце, з шахів – 3, з настільного тенісу – 5, з міні-футболу – 8.

Олександр Алексюк підкреслив, що це успішний результат нашої команди, втім він міг бути й кращим.