Постійна комісія з питань аграрної політики та земельних відносин розглянула питання землекористування

e-mail Друк PDF

6 липня під головуванням Валерія Капленка відбулося засідання постійної комісії обласної ради з питань аграрної політики та земельних відносин, на якому розглянуто профільні питання, внесені до проекту порядку денного сімнадцятої сесії обласної ради сьомого скликання.

У роботі комісії взяли участь заступник голови обласної ради Анатолій Ханко, директор Департаменту агропромислового комплексу облдержадміністрації Сергій Фролов, представники громадськості, журналісти.

Відповідно до порядку денного, депутати розглянули та підтримали проекти сесійних рішень: «Про внесення змін до Програми розвитку та підтримки аграрного комплексу Полтавщини за пріоритетними напрямками на період до 2020 року», «Про внесення змін до Положення про порядок використання коштів, що надходять в порядку відшкодування втрат сільськогосподарського і лісогосподарського виробництва, затвердженого рішенням вісімнадцятої сесії обласної ради шостого скликання від 9 жовтня 2013 року», « Про погодження клопотання щодо приведення існуючого поділу лісів у відповідності до Порядку поділу лісів на категорії та виділення особливо захисних лісових ділянок по приватному підприємству «Саліс» Полтавського району Полтавської області», «Про звернення до Прем’єр-міністра України Гройсмана В.Б. щодо добровільної відмови від права постійного користування земельною ділянкою сільськогосподарського призначення керівництвом ПАТ «Укргазвидобування» НАК «Нафтогаз України» відповідно до вимог чинного законодавства», «Про погодження технічної документації із землеустрою щодо поділу земельної ділянки, що знаходиться у постійному користуванні Полтавського обласного комунального виробничо-комерційного підприємства.»Полтавапаливо».

Комісія заслухала інформацію депутата Володимира Куцовола про постійне ігнорування начальником Головного управління Держгеокадастру у Полтавській області Вадимом Чувпилом звернень сільських та селищних рад щодо збереження та створення громадських пасовищ і сінокосів.

Було наголошено, що керівництвом Головного управління Держгеокадастру у Полтавській області не виконується наказ № 328 від 15 жовтня 2014 року «Про введення в дію рішень колегії Держземагентства України від 14.10.2014 року» у частині обов’язкового направлення на розгляд місцевих рад питань щодо розпорядження землями сільськогосподарського призначення державної власті. Разом з тим, мають місце непоодинокі випадки, коли існуючі громадські пасовища і сінокоси розорюються, що викликає справедливе невдоволення сільських жителів, негативно позначається на розвитку підсобних селянських господарств.

Наразі, зважаючи на соціальну значимість порушеної проблеми, комісія рекомендувала внести дане питання на розгляд чергової сесії обласної ради.