Комісія з питань охорони здоров’я та соціального захисту населення розглянула сесійні питання

e-mail Друк PDF

7 липня під головуванням Людмили Овчаренко відбулося засідання постійної комісії обласної ради з питань охорони здоров’я та соціального захисту населення.

У засіданні взяли участь заступник голови обласної ради Анатолій Ханко, депутати: Іван Сидоренко (постійна комісія з питань бюджету та управління майном), Валерій Прядко (постійна комісія з питань освіти, науки та культури), керівники структурних підрозділів облдержадміністрації, закладів охорони здоров’я та соціального захисту населення, представники громадськості, журналісти.

Комісія заслухала звіти про роботу керівників суб'єктів господарювання спільної власності територіальних громад області: директора Грабарівського психоневрологічного будинку-інтернату Григорія Тягуна; директора Зіньківського дитячого будинку-інтернату ім. О.В. Синяговського Марини Приступи; головного лікаря Полтавської обласної клінічної лікарні ім. М.В. Скліфосовського Григорія Оксака – та рекомендувала продовжити з цими керівниками термін дії трудових контрактів.

Голова комісії Людмила Овчаренко, депутати: Марина Рябокінь, Олександр Гаркавенко, Мирослава Василенко, Лариса Сухопар, Олександр Сиченко, Анатолій Яненко – проаналізували та підтримали проекти сесійних рішень щодо: внесення змін та доповнень до обласної Комплексної програми соціального захисту і соціального забезпечення населення області на 2013-2020 роки; затвердження обласної Програми відзначення кращих медичних працівників на 2017-2021 роки; клопотання Вищого державного навчального закладу України «Українська медична стоматологічна академія» щодо відзначення Почесною Грамотою Верховної Ради України завідувача кафедри дитячої хірургічної стоматології з пропедевтикою хірургічної стоматології Павла Ткаченка; створення комунального підприємства «Полтавський обласний центр медико-соціальної експертизи» Полтавської обласної ради; поповнення статутного капіталу Полтавського обласного комунального підприємства «Полтавафарм».

У ході обговорення питань порядку денного депутати висловили занепокоєння з приводу критичної ситуації, що склалася з забезпеченням інсулінами хворих на цукровий діабет жителів міста Полтави. Як зазначив директор Департаменту охорони здоров’я облдержадміністрації Віктор Лисак, кошти на придбання цих життєво необхідних ліків для хворих спрямовуються з обласного та місцевих бюджетів. Втім, Полтавською міською радою відповідне рішення до цього часу не прийнято. Зважаючи на це, комісія ухвалила звернутися до Полтавського міського голови з рекомендацією невідкладно розглянути питання про виділення коштів на закупівлю інсулінів для жителів обласного центру.

Комісія підтримала звернення депутата обласної ради Ігоря Сірика щодо придбання ендоскопічного обладнання для обласного клінічного онкологічного диспансеру та рекомендувала Департаменту охорони здоров’я та Департаменту фінансів облдержадміністрації вивчити дане питання.