Бюджет участі Полтавської області презентували у Решетилівці

e-mail Друк PDF

За участю голови обласної ради Олександра Біленького 7 липня в Решетилівці відбувся семінар із питань підготовки проектів в рамках обласної Програми «Бюджет участі Полтавської області на 2017-2020 роки» та обласного конкурсу проектів розвитку територіальних громад Полтавської області 2017 року.

Організаторами заходу для керівників органів місцевого самоврядування, депутатів місцевих рад і звичайних громадян виступили Полтавська обласна та Решетилівська районна ради.

Голова обласної ради розповів землякам про особливості бюджету участі Полтавської області – першої в Україні та Європі програми, дія якої поширюється на цілий регіон. За словами Олександра Біленького, унікальність програми полягає в тому, що кожен громадянин зможе не тільки виявити, а й реалізувати  власну соціальну ініціативу. При цьому обов’язковими умовами є підтримка проекту з боку органу місцевого самоврядування, що спільно із обласною радою буде його фінансуватиме, та мешканцями.

«Сама ідея створення Програм в області допоможе відійти від системи великих міст та малих сіл, - наголосив Олександр Біленький. - Важливо не лише написати проект та стати переможцем, а всім разом його реалізувати!»

Суттєву допомогу в написанні проекту авторам мають надати виконавчий апарат обласної ради та локальна група, створена в районі. До її складу увійшли Оксана Дядюнова, Іван Черкун, Тетяна Різник, Оксана Хіль, Андрій Романов. Окрім цього, у кожній громаді діятиме пункт супроводу бюджету участі, де жителі зможуть проголосувати за кращі проекти..

З детальною презентацією механізму реалізації обласної Програми «Бюджет участі Полтавської області на 2017-2020 роки» та особливостей цьогорічного обласного конкурсу проектів розвитку територіальних громад Полтавської області виступила заступник керуючого справами – начальник відділу інвестиційної діяльності та проектного менеджменту виконавчого апарату обласної ради Ганна Шавиро.

Насамкінець семінару відбулася широка дискусія, під час якої Олександр Біленький та Ганна Шавиро відповіли на численні запитання учасників навчання, які не лише виявили зацікавленість, а й озвучили ідеї майбутніх проектів Решетилівщини.