Чи варто купувати високовартісних «ейнштейнів»?

e-mail Друк PDF

11 липня під головуванням Валерія Прядка відбулося засідання постійної комісії обласної ради з питань освіти, науки та культури.

У роботі комісії взяли участь перший заступник голови обласної ради Євгеній Холод, заступник голови обласної ради Анатолій Ханко, заступник голови облдержадміністрації Олег Пругло, представники громадськості, журналісти.

Відповідно до порядку денного, депутати заслухали інформацію начальника відділу фінансової та кадрової роботи Департаменту освіти і науки облдержадміністрації Ганни Галушко про додаткові кошти для Департаменту на придбання засобів навчання. Йшлося про підтримку пропозиції облдержадміністрації щодо виділення з обласного бюджету понад 13 мільйонів гривень на закупівлю засобів навчання, у тому числі цифрових навчальних комплексів «Ейнштейн» для кабінетів фізики, хімії, географії та біології Полтавської обласної гімназії-інтернату імені А.С. Макаренка, Шишацької обласної гімназії-інтернату для обдарованих дітей, Кременчуцької спеціалізованої школи-інтернату імені А.С. Макаренка. На минулому засіданні комісія вже розглядала дане питання та рекомендувала Департаменту освіти і науки облдержадміністрації надати інформацію про цей високовартісний навчальний комплекс. Втім, як зазначив депутат Петро Ворона, надіслану інформацію департамент обмежив фотографіями. Отже, не з’ясованими для депутатів залишилися характеристика навчального комплексу, перелік функцій, врешті – його виробник.

На думку депутата Олександра Путрі потрібно більш раціонально підходити до розподілу бюджетних ресурсів, зокрема, збільшити фінансування опорних шкіл, відновити обласну програму з ремонтування покрівель загальноосвітніх навчальних закладів. Цю точку зору підтримав заступник голови обласної ради Анатолій Ханко.

У свою чергу, на необхідності продовжити роботу з розвитку матеріальної бази закладів освіти спільної власності територіальних громад області зауважили заступник голови постійної комісії Валерій Прядко, депутат Валентина Крутько та заступник голови облдержадміністрації Олег Пругло.

Наразі, за результатами голосування, виділення коштів на придбання «Ейнштейнів» комісія не підтримала.

У ході засідання депутати підтримали проекти сесійних рішень: «Про звернення депутатів Полтавської обласної ради до Верховної Ради України, Кабінету Міністрів України, Ради національної безпеки і оборони України щодо захисту інституту сім’ї в Україні», «Про укладення трудового контракту з начальником Кременчуцького ліцею з посиленою військово-фізичною підготовкою Полтавської обласної ради, що пройшов конкурсний відбір», розглянула звернення до комісії Благодійного Фонду «Зернятко» щодо сприяння в проведенні оздоровлення дітей з особливими освітніми потребами.