Голова обласної ради Олександр Біленький взяв участь у семінарі для керівників органів місцевого самоврядування

e-mail Друк PDF

25 липня голова обласної ради Олександр Біленький здійснив робочу поїздку у Карлівський район та взяв участь у кущовому семінарі для керівників органів місцевого самоврядування Карлівського, Машівського та Чутівського районів.

Одним із головних питань семінару стало впровадження обласної Програми «Бюджет участі Полтавської області на 2017-2020 роки», яка є платформою для реалізації ініціатив мешканців області щодо покращення життя свого населеного пункту.

– Завдяки цьому проекту ми даємо людям інструмент прямої демократії, можливість реалізувати свою ідею в рамках всієї області, – наголосив у своєму виступі перед учасниками семінару Олександр Біленький.

Разом з тим, він зазначив, що обласна рада сприятиме тому, щоб кожен поданий на конкурс проект був вдалим – спеціальна експертна група допоможе автору виправити наявні недоліки. Головне – це соціальна значимість самої ідеї, її підтримка органом місцевого самоврядування, що гарантуватиме 50-відсоткову фінансову участь у проекті, та громадянами, які віддадуть свої голоси за цей проект.

Проекти, які за рейтинговим голосуванням стануть переможцями, отримають відповідне фінансування та будуть реалізовані у 2018 році.

«Важливо не лише написати проект та стати переможцем, а всім разом його реалізувати», – підкреслив голова обласної ради.

Про підготовку успішного проекту бюджету участі та його популяризацію розповіла заступник керуючого справами – начальник відділу інвестиційної діяльності та проектного менеджменту виконавчого апарату обласної ради Ганна Шавиро. Йшлося про характеристики та критерії якісного проекту, опис проблеми, її розв’язання, складання плану заходів з реалізації проекту, його бюджету, визначення завдань з інформування населення тощо.

У ході семінару також було презентовано новостворену Полтавську обласну Асоціацію органів місцевого самоврядування, розглянуто питання про шляхи вдосконалення механізму отримання субвенцій з базових бюджетів у районний бюджет на утримання об’єктів спільної власності територіальних громад району (шкіл, дитячих садків, закладів культури та охорони здоров’я).