Полтавці запровадять досвід киян щодо енергоефективності будівель бюджетних установ

e-mail Друк PDF

4 серпня за участю голови обласної ради Олександра Біленького та голови облдержадміністрації Валерія Головка відбулася нарада керівників структурних підрозділів облдержадміністрації та бюджетних установ щодо ЕСКО-механізму як перспективного шляху підвищення енергоефективності будівель бюджетної сфери.

– Стратегічні цілі нашої держави енергетична незалежність і енергетична безпека. Тому перед нами стоїть серйозне завдання з економії використання енергоресурсів по факту на сьогоднішній день, – сказав голова облдержадміністрації Валерій Головко. – Існує певна модель, яка вже впроваджена в регіонах України та ефективно працює. Наше завдання взяти цю модель та адаптувати до реалій Полтавської області, до всіх закладів, незалежно від форми власності. Це повинно стати філософією нашого життя. Якщо будемо серйозно економити дорогі енергоресурси – ми заможні, незалежні і фінансово спроможні.

Досвід Київської області щодо реалізації механізму енергоефективних програм у бюджетній сфері презентували президент Всеукраїнської громадської організації «Вища рада енергоаудиторів та енергоменеджерів України» Вадим Улида та директор КП «Експертний центр енергоефективності Київської області» Людмила Синецька. Йшлося про організацію ефективного енергоаудиту в будівлях державних і комунальних установ, визначення пріоритетних об’єктів і заходів для впровадження енергозберігаючих технологій, складання та реалізацію плану відповідних заходів з визначенням джерел фінансування, застосування системного енергоменеджменту, встановлення лічильників обліку енергоресурсів, що споживаються, здійснення моніторингу енергоефективності проведених заходів тощо.

Голова обласної ради Олександр Біленький, звертаючись до учасників наради, зазначив:

– Нас ніщо не зупинить створити на теренах Полтавщини разом з обласною державною адміністрацією структуру, подібну до Експертного центру енергоефективності Київської області. Ми проводимо роботу по заміні вікон, дверей, утепленню приміщень, проте в Київській області така робота проводиться системно. Потрібно, щоб більше коштів йшло на енергоефективність, а менше – на споживання електроенергії та тепла.

Потому було підписано Меморандум про співробітництво між Полтавською обласною радою, Полтавською облдержадміністрацією та Всеукраїнською громадською організацією «Вища рада енергоаудиторів та енергоменеджерів України».