Шоста позачергова сесія обласної ради

e-mail Друк PDF

6 липня відбулася шоста позачергова сесія обласної ради, пленарне засідання якої провів голова обласної ради Іван Момот.

У роботі сесії взяли участь голова облдержадміністрації, депутат обласної ради Олександр Удовіченко, перший заступник голови обласної ради Володимир Онищенко, заступник голови обласної ради Володимир Марченко, заступники голови облдержадміністрації, начальники обласних управлінь і служб, міські голови міст обласного значення, голови районних рад, голови райдержадміністрацій, керівники підприємств, установ і організацій, представники профспілок, об’єднань громадян, засобів масової інформації.

На початку засідання присутні вшанували хвилиною мовчання пам’ять ветерана органів виконавчої влади і місцевого самоврядування, колишнього начальника Головного фінансового управління облдержадміністрації, депутата обласної ради кількох попередніх скликань, голови постійної комісії обласної ради четвертого скликання з питань бюджету, фінансів і цін Матвієнка Олександра Федоровича, який 3 липня пішов із життя.

По тому, голова обласної ради Іван Момот та голова облдержадміністрації Олександр Удовіченко вже за доброю традицією урочисто вручили нагороди і відзнаки.

Медаллю "За працю і звитягу" нагороджено Наталію Лук'яненко, майстриню машинного доїння СТОВ "Агрофірма "Зоря" Оржицького району.

Посвідчення про присвоєння почесних звань вручено: "Заслужений майстер народної творчості України" – Ользі Літус, майстрині-флористу, м. Полтава; "Заслужений природоохоронець України" – Валентину Свириденку, директору державного підприємства "Кременчуцьке лісове господарство", "Заслужений юрист України" – Олегу Бущану, директору Полтавського юридичного інституту Національного університету "Юридична академія імені Ярослава Мудрого".

За тим, після узгодження порядку денного, обласна рада приступила до розгляду сесійних питань.

Першим із них опрацьовано  внесення змін до показників обласного бюджету на 2011 рік. Це зумовлено відповідними змінами у цьогорічному Державному бюджеті стосовно обласного бюджету, завдяки чому фінансовий ресурс області збільшився на 50,3 млн. грн., які і підлягали розподілу.

Свої зауваження, пропозиції і роз’яснення з цього приводу, зокрема, щодо методології первинної підготовки подібних проектів рішень, застосованих принципів врахування або неврахування регіональних фінансових потреб, формування пооб’єктних переліків тощо висловили депутати обласної ради Олександр Масенко, Анатолій Шкарбан, перший заступник голови облдержадміністрації, депутат обласної ради Віктор Животенко, голова постійної комісії обласної ради з питань охорони здоров’я Михайло Виноград.

З гострою критикою стосовно мізерності, на його погляд, виділеної суми, а також – від імені фракції Комуністичної партії України в обласній раді – за недотримання ст. 22 Конституції України, на адресу центральної влади виступив депутат обласної ради Василь Сільчук.

Відтак у підсумку, із окремими доповненнями процедурного характеру, додаткові Держбюджетні вливання спрямовано: Головним управлінням освіти, охорони здоров’я, праці та соціального захисту населення, управлінню культури облдержадміністрації для забезпечення упорядкування оплати праці працівників бюджетної сфери;  на утримання об’єктів спільного користування, зокрема: опікового відділення Кременчуцької центральної районної лікарні, притулків для неповнолітніх  м. Кременчук та м. Комсомольськ; на поліпшення умов оплати праці медичних працівників, які надають медичну допомогу хворим на туберкульоз. Також додатково профінансовано пріоритети розвитку як обласного рівня, так і міст та районів.

Під час обговорення дозвільних питань порядку денного дискусія точилася навколо проблем отримання територіальними громадами максимального зиску від користувачів надрами краю, вироблення і запровадження принципового механізму, який, у тому числі, гарантував би й надходження в область сум, адекватних надприбуткам відповідних суб’єктів господарювання.

У цьому сенсі висловилися Іван Момот, голови постійних комісій обласної ради з питань ЖКГ Степан Бульба та з питань ПЕК та використання надр Олександр Залужний, депутати обласної ради Юрій Шляховий, Петро Ворона, Юрій Цомартов.

Із врахуванням окремих доповнень до профільних проектів рішень було погоджено отримання без проведення аукціону спеціальних дозволів Національною акціонерною компанією "Нафтогаз України" на геологічне вивчення, у тому числі дослідно-промислову розробку з подальшим видобуванням нафти і газу (промисловою розробкою), Оболонської площі на території Семенівського району та Будищансько-Чутівської площі на території Диканського, Котелевського, Чутівського й Полтавського районів.

Також погоджено: отримання без проведення аукціону спеціального дозволу публічним акціонерним товариством "Укрнафта" на промислову розробку Гоголівського газоконденсатного родовища на території Шишацького та Диканського районів, у зв'язку з розширенням меж раніше наданої у користування ділянки надр; отримання без проведення аукціону спеціального дозволу публічним акціонерним товариством "Полтавський турбомеханічний завод" на промислову розробку ділянки родовища підземних прісних вод на території м.Полтава; отримання без проведення аукціону спеціального дозволу товариством з обмеженою відповідальністю "Бурова компанія "Рудіс" на видобування газу і газового конденсату (промислову розробку) Білоусівсько-Чорнухинської площі на території Чорнухинського району.

На завершення сесії обласна рада внесла зміни до Переліку природоохоронних заходів для фінансування з фонду охорони навколишнього природного середовища Полтавської області в 2011 році.

Під час розгляду цього питання депутат обласної ради Михайло Стеценко висловив активну стурбованість запропонованим наміром виключити захід «Реконструкція біологічних очисних споруд житлового масиву "Райагробуд" (2-га черга) м. Хорол» з названого Переліку.  Хоча як стало очевидним, ця міра була застосована виправдано через неспрможність проведення тендеру по названому об'єкту й загрозу невикористання відповідних коштів у сумі 296 тис. грн. виконкомом Хорольської міської ради. Керівники області запевнили депутата, що дана проблема перебуватиме у них на особистому контролі до розв’язання її по суті.

На цьому шоста позачергова сесія обласної ради завершила свою роботу.