Відбулася зустріч перших керівників Полтавської області з Надзвичайним і Повноважним послом Швеції в Україні

e-mail Друк PDF

9 серпня голова обласної ради Олександр Біленький та голова облдержадміністрації Валерій Головко зустрілися з Надзвичайним і Повноважним послом Швеції в Україні паном Мартіном Хаґстрьомом.

У ході зустрічі було розглянуто тематику економічної співпраці між Полтавщиною та Королівством Швеції, перспективи залучення іноземних інвестицій в економіку області.

– У нас дуже важливий історичний зв’язок, і це гарна основа для налагодження більш тісної співпраці. Не усі шведи знають про Україну, але усі знають про Полтаву. Тож, разом ми будемо розвиватися у різних напрямках, – зазначив посол. – Наразі, головне завдання Шведського посольства – підтримка реформ в Україні у рамках децентралізації та енергоефективності.

Мартін Хаґстрьом також підкреслив, що Швеція зацікавлена у розвитку бізнес-відносин з Україною і зокрема, Полтавською областю.

– Полтавщина – благодатна земля для інвестицій. Ми створюємо максимально комфортні умови для усіх, хто хоче почати тут бізнес. Маємо достатньо серйозний і промисловий потенціал, і аграрний сектор, і ресурсну базу починаючи від газовидобувної галузі, закінчуючи деревообробкою, – наголосив Валерій Головко.

Він запросив шведських бізнесменів на економічний форум, який пройде у Полтаві 12 жовтня, щоб обговорити напрямки подальшої співпраці. Наступного року у Полтаві проведуть Всеукраїнський книжковий фестиваль і фестиваль документального кіно.

– Нам би було цікаво, щоб фільми шведських документалістів теж були представлені на цьому фестивалі, – сказав голова обласної ради Олександр Біленький.

Учасники зустрічі також обговорили і можливість спільно створити у Полтаві Музей української держави під відкритим небом.

Отже, сторони виявили взаємну зацікавленість у подальшій співпраці, зазначили готовність сприяти встановленню взаємовигідних стосунків.

У зустрічі взяли участь перший заступник голови облдержадміністрації, депутат обласної ради Андрій Пісоцький та директор Департаменту економічного розвитку, торгівлі та залучення інвестицій Інна Іщенко.