Керівники області прокоментували перебіг сесії

e-mail Друк PDF

Голова обласної ради Іван Момот на запитання журналістів стосовно дещо дискусійного перебігу пленарного засідання шостої сесії обласної ради зауважив, що на його погляд сесія пройшла нормально, і те що у депутатів виникають запитання і пропозиції - це правильно. Депутати мають  свою громадянську позицію і засвідчують її під час обговорення. Поряд із цим, певний відбиток на підготовчий процес вніс позачерговий статус нинішньої сесії, що спонукало до стислих термінів відпрацювання проектів питань порядку денного. Проте все, що було заплановано, вирішено, причому переконливою більшістю голосів.

Щодо існуючої подекуди диспропорції між внесками на соціальний розвиток територій від надрокористувачів та отримуваними ними надприбутками голова обласної ради Іван Момот наголосив, що ці аспекти враховуються у профільних експертних висновках облдержадміністрації, і далеко не всі бажаючі отримують дозволи обласної ради на використання надр регіону. У цьому контексті висловлено вдячність тим видобувним компаніям, які зарекомендували себе на цій ниві добросовісними партнерами краю.

Цікавило журналістів і те, чому стають можливими випадки бюджетного фінансування в рамках виконання природоохоронних заходів тих чи інших об’єктів без наявності необхідних на те пакетів проектно-кошторисної документації. Зокрема, саме через подібний фактор на цій сесії було виключено реконструкцію біологічних очисних споруд житлового масиву "Райагробуд" (2-га черга) у м. Хорол з Переліку природоохоронних заходів для фінансування з фонду охорони навколишнього природного середовища Полтавської області в 2011 році.

На це Іван Момот наголосив, що депутати, як правило, поспішаючи робити добрі справи, інколи дещо завчасно клопочуться відносно виділення конкретних сум з обласного бюджету, рада іде їм на зустріч, а виконавці не встигають впоратися із належним документальним супроводом. Такі моменти будуть враховуватися і виправлятися, а добрі починання обов’язково, хоч і дещо пізніше, знаходитимуть своє втілення.

Стосовно ж імовірних закидів щодо можливих проявів несправедливого розподілу бюджетних коштів між різними об’єктами, констатовано, що цей процес відбувається у чіткій відповідності з профільними рекомендаціями Кабінету Міністрів України, де перевага надається  об’єктам з найвищим рівнем готовності. А певним чином вирівнювати ситуацію дозволяє стійка тенденція до перевиконання за доходами обласного бюджету.

Голова облдержадміністрації Олександр Удовіченко на запитання щодо його оцінки продуктивності роботи райдержадміністрацій та на тлі змальованої ситуації у Хорольському районі наголосив, що для області є болючим питання ефективності кадрів на місцях. З іншого боку на подібні речі негативно впливають часті зміни виконавців, поряд із чим зростають ціни на заплановані роботи, застаріває проектна документація тощо. Діюча обласна влада намагається мінімізувати подібні речі, а фінансування спрямовується на ті об’єкти, які можна вже сьогодні завершити. Виконуючи завдання Президента України Віктора Януковича, почергово фокусуються зусилля на залишених у спадок довгобудах, маючи за мету їхню цілеспрямовану здачу “під ключ”.