Олександр Біленький: «Комунальні заклади повинні заробляти гарні гроші, а майно приносити прибуток»

e-mail Друк PDF

Про це заявив голова обласної ради Олександр Біленький на презентації проекту ProZorro.Продажі, яка відбулася в Полтавській обласній раді 31 серпня,.

У презентації, яку провів керівник проекту Продажі Олексій Соболев, взяли участь виконавчий директор Асоціації органів місцевого самоврядування Полтавської області Володимир Микійчук, директор ГО "Полтавська платформа" Альона Гончаренко, голови районних рад, керівники обласних комунальних підприємств, управління майном обласної ради, журналісти.

– Полтавська обласна рада готова сприяти реалізації будь-якої ініціативи на користь громад, що стосується співпраці органів місцевого самоврядування з бізнесом, громадськими організаціями, – підкреслив голова обласної ради Олександр Біленький. – Тема сьогоднішньої зустрічі цікава і важлива. Хочеться, щоб кожен керівник сприйняв інформацію фахівців проекту ProZorro.Продажі як концепцію – комунальні заклади повинні заробляти гарні гроші, а майно приносити прибуток.

За словами Олексія Соболєва, ProZorro.Продажі є одним і кращих антикорупційних стартапів світу, забезпечує прозорий, швидкий та ефективний продаж активів неплатоспроможних банків, а також майна державних і комунальних підприємств. Це досягається шляхом підвищення конкуренції за рахунок спрощеного доступу учасників до публічних торгів, отримання необхідної інформації щодо торгів. При цьому він наголосив, що стартова ціна лоту може збільшитися у десятки разів, До проекту вже приєдналися ряд органів місцевого самоврядування, підприємств та установ. На сьогодні через ProZorro.Продажі продано майна на понад 2,5 млрд. грн. Перевагами системи є також забезпечення анонімності учасників, відкритий доступ громадськості до результатів торгів.

– Ми одними із перших приєдналися до закупівель у ProZorro, і є лідерами і у приєднанні до ProZorro.Продажі, - сказав Олександр Біленький. - Цим кроком ми демонструємо приклад районним і міським радам Полтавщини. Ми віримо, що у питанні продажу та оренди треба застосовувати новітні прозорі підходи. отримувати справжні ринкові ціни.

Разом з тим, Олександр Біленький зауважив щодо доцільності проведення підготовчої роботи, зокрема, інвентаризації комунального майна:

– Спільними зусиллями можна вирішити будь-яку проблему за наявності нормального підходу – відсторонення від забюрократизованих, довготривалих, специфічних методів роботи. Це не означає, що вже завтра ми будемо формувати кейс і виставляти на продаж те чи інше майно. Я готовий разом із депутатами обласної ради, фахівцями облдержадміністрації провести інвентаризацію обласного комунального майна, визначитися, яке майно нам потрібне, яке доцільно передати в оренду, а яке, навпаки, фінансово тягне нас донизу. З ним треба розпрощатися – виставити його на електронний майданчик ProZorro.Продажі та продати на прозорих вигідних умовах.

На думку Олександра Біленького, першими лотами в системі повинні стати права оренди комунальних об’єктів.

– Ніяких тіньових схем, ніяких коштів у кишені – це головне! – наголосив голова обласної ради.

За результатами презентації Олександр Біленький підписав Декларацію про наміри щодо співпраці у побудові в Україні прозорої та ефективної системи реалізації об'єктів комунальної власності, майна комунальних підприємств.

Для інформації: ProZorro.Продажі - електронна торгова система, створена за ініціативи Міністерства економічного розвитку і торгівлі України, Transparency International Україна, Фонду гарантування вкладів фізичних осіб, Національного Банку України та українських електронних майданчиків.

Проект ProZorro.Продажі розпочав роботу зі співпраці із Фондом гарантування вкладів фізичних осіб (ФГВФО) - реалізації майна неплатоспроможних банків 24 червня 2016 року. 31 жовтня 2016 року було заведено перші лоти, а за півроку 1 червня 2017 року зароблено перший мільярд. З першого січня ФГВФО прийняв рішення про обов’язкове використання системи для продажу всіх активів неплатоспроможних банків, які знаходяться в управлінні фонду.

З 31 березня 2017 року було розпочато роботу другого вектора проекту - реалізації майна державних та комунальних підприємств. Протягом кількох місяців до проекту вже приєдналися Міністерство інфраструктури України, Донецька військово-цивільна адміністрація, Маріупольська міська рада, Тернопільська міська рада, а також державні та комунальні компанії компанії: Укргазвидобування, Укренерго, Енергоатом, ПриватБанк, Аеропорт Бориспіль, Нафтогаз, Укрпошта, Укравтодор, КП “Київський метрополітен”, Автомобільні дороги України, Корпоративний недержавний пенсійний фонд НБУ, Інститут проблем безпеки атомних електростанцій НАН України, Запорізький титано-магнієвий комбінат, КПМА "Київ" (Жуляни), УКРНАФТА, НАК "Надра України" та інші.

Проект отримав світове визнання 13 червня в Індії, де переміг у фіналі конкурсу CitiT4IChallenge.

(https://www.prozorro.sale/aim)