Асоціація ухвалила звернення до центральної влади на підтримку змін земельного законодавства – Олександр Біленький

e-mail Друк PDF

Без прийняття Закону про розширення повноважень органів місцевого самоврядування з управління земельними ресурсами Реформа децентралізації буде неповною

Полтавська обласна Асоціація органів місцевого самоврядування на чолі із головою Полтавської обласної ради Олександром Біленьким ухвалила звернення до Президента, Уряду та Верховної Ради, в якому висловила підтримку Реформі децентралізації та попросила привести у відповідність земельне законодавство, що дасть місцевим радам необхідні інструменти для розвитку. Зокрема, можливість вільно використовувати один із найважливіших ресурсів – землю. Та, відповідно, посилить контроль і відповідальність за її використанням.

Зараз землі за межами населених пунктів знаходяться у відання Держгеокадастру – вертикально-інтегрованої структуру, підпорядкованої напряму Києву.

«Органи місцевого самоврядування абсолютно позбавлені впливу на цю структуру. Ось чому, наприклад, виникає питання виділення землі воїнам АТО — коли заяви можуть лежати там місяцями, а в місцевих керівників не має можливості вплинути на ситуацію», - зазначив на прес-конференції голова обласної ради, голова Асоціації Олександр Біленький, додавши, що передача земель за межами населених пунктів об'єднаним територіальним громадам була однією із преференцій Реформи децентралізації, яка мала стимулювати громади до об'єднання.

На думку представників Асоціації, така ситуація суттєво обмежує подальші можливості територіальних громад для розвитку, і, по-суті, блокує подальше впровадження Реформи децентралізації. Крім того, дана прогалина у законодавчій базі виливається у недоотримання місцевими бюджетами значної частки плати за користування землею і земельного податку.

Представники органів місцевого самоврядування Полтавщини просять сприяти розгляду Верховною Радою України даного питання та сподіваються, що важливий Закон буде прийнято.

«Земельна децентралізація» стане логічним продовженням реформи та дозволить територіальним громадам вільно користуватися державними землями, а відповідно – посилить ефективність їхнього використання та контроль, забезпечить залучення інвестиційних коштів під конкретні проекти, сприятиме якісному і обґрунтованому плануванню розвитку територій», - висловлюють впевненість представники Полтавської обласної Асоціації органів місцевого самоврядування.

На нараді, за участі голови Полтавської обласної ради, голови Асоціації Олександра Біленького, виконавчого директора Асоціації Володимира Микійчука та представників органів місцевого самоврядування, яка відбулася у вівторок, 5 вересня, її учасники схвалили текст звернення до Президента України, Прем’єр-міністра України, Голови Верховної Ради України, Міністра аграрної політики та продовольства України та висловили підтримку подальшим перетворенням в процесі децентралізації.

У ході наради також було розглянуто питання про конфлікт інтересів у діяльності місцевих рад та про антикорупційну політику держави.