Депутати ознайомилися з роботою ПАТ «Транснаціональна фінансово-промислова нафтова компанія «Укртатнафта»

e-mail Друк PDF

12 вересня в рамках виїзного засідання постійної комісії обласної ради з питань екології та раціонального природокористування депутати відвідали ПАТ «Транснаціональна фінансово-промислова нафтова компанія «Укртатнафта» та ознайомилися з її роботою.

Як поінформував заступник голови Правління компанії Сергій Кошелюк, лідером нафтопереробної промисловості України та найбільшим виробником високоякісних нафтопродуктів. Проектна потужність – 18,6 млн. тонн переробки сировини на рік. На сьогодні обсяг переробки нафти становить 3,5 млн. тон Потужності Компанії розраховані на роботу з усіма типами нафти та газового конденсату. Компанія виробляє широкий асортимент товарної продукції високої якості, у тому числі – екологічно чисті бензини та дизельне паливо, що відповідають стандарту Євро-5. ПАТ «Укртатнафта» має найкращі рекомендації від споживачів і добре відома в Україні та за кордоном. З метою подальшого поліпшення екологічних якостей продукції, зниження шкідливих викидів, а також збільшення виходу світлих нафтопродуктів у ПАТ «Укртатнафта» прийнята та успішно реалізується програма модернізації виробництва. Тільки на ці заходи компанія витрачає до 450 млн. грн. у рік.

За словами Сергія Кошелюка, ПАТ «Укртатнафта» входить у десятку найбільших платників податків в Україні, отже, є й найбільшим бюджетоутворюючим підприємством області. На ньому працюють понад 4 тисячі працівників. Середня заробітна плата становить 9 тис. грн.

Окрім цього, підприємство є соціально орієнтованим. Про це заявив голова профспілкового комітету «Укртатнафти», депутат обласної ради Василь Хоменко. ПАТ «Укртатнафта» має розвинену соціальну сферу: сучасний Палац культури, заміський дитячий табір, санаторій профілакторій, медчастину, комбінат громадського харчування, до якого входять пекарня, чотири їдальні, спорткомплекс, чотири басейни та ін. Користуватися цими соціальними благами можуть не тільки працівники підприємства, але й члени їх родин, ветерани праці.

Депутати обласної ради разом із журналістами оглянули виробничі потужності підприємства: резервуари зберігання нафти, газове господарство, установку гідроочистки дизпалива, насосну станцію з сучасною системою управління, що забезпечує експлуатаційну якість палива, операторську, поспілкувалися з працівниками.

Особливу увагу члени комісії звернули на екологічні заходи підприємства: з утилізації відходів та некондиційних продуктів, захисту підземних вод та атмосферного повітря.