У полі зору депутатів – проблеми лісового господарства

e-mail Друк PDF

DSC 0299

27 вересня під головуванням Валерія Капленка відбулося засідання постійної комісії обласної ради з питань аграрної політики та земельних відносин.
У роботі комісії взяли участь перший заступник голови обласної ради Євгеній Холод, заступник керівника виконавчого апарату обласної ради – керуючий справами Оксана Черкас, депутати обласної ради: Ігор Горжій та Валерій Прядко, керівники органів місцевого самоврядування області та структурних підрозділів облдержадміністрації, представники громадськості, журналісти.

Відповідно до порядку денного, депутати розглянули та підтримали проект рішення вісімнадцятої сесії обласної ради «Про внесення змін до Програми розвитку та підтримки аграрного комплексу Полтавщини за пріоритетними напрямками на період до 2020 року», який передбачає придбання цистерн для перевезення молока на базі самохідних та причіпних транспортних засобів, павільйонів та платформ для переміщення вуликів для бджіл, проведення обласних заходів по вшануванню кращих трудових колективів та працівників агропромислового комплексу Полтавщини, створення умов для участі сільськогосподарських товаровиробників області у різнорівневих виставкових заходах. Депутати звернули увагу на недостатнє фінансування Полтавської обласної сільськогосподарської дорадчої служби та протиепізоотичних заходів.

Також, знайшли підтримку депутатів проекти рішень: про затвердження технічної документації з нормативної грошової оцінки земельних ділянок, які розташовані за межами населених пунктів на території Дмитрівської сільської ради м. Горішні Плавні Полтавської області, про затвердження схеми землеустрою і техніко-економічного обґрунтування використання та охорони земель на території Дмитрівської сільської ради міста Горішні Плавні Полтавської області, про повернення земельної ділянки, що знаходиться у постійному користуванні Пирятинського психоневрологічного будинку-інтернату за адресою м. Пирятин, вул. Січових Стрільців, 175, кадастровий № 532381010050:025:0121 площею 0.0933 га, у розпорядження Пирятинської міської ради, про надання дозволу на розроблення технічної документації із землеустрою щодо встановлення (відновлення) меж земельних ділянок в натурі (на місцевості), які знаходяться у постійному користуванні Грабарівського психоневрологічного будинку-інтернату Полтавської обласної ради.

У порядку контролю комісія заслухала інформацію начальника відділу лісового та мисливського господарства Полтавського обласного управління лісового та мисливського господарства Юрія Рогожинського про сучасний стан лісового господарства в області та хід виконання обласної цільової Програми комплексного розвитку лісового господарства «Ліси Полтавщини на період 2016-2025 роки». Було зазначено, що на Полтавщині суттєво зменшився обсяг рубок, що пов’язано із законодавчими обмеженнями в частині проведення санітарно-оздоровчих заходів в лісах та політикою обласного управління.
В обговоренні інформації у депутатів виникло ряд питань щодо цільового використання управлінням коштів, направлених обласною радою на реалізацію Програми. Відтак, на пропозицію Ігоря Горжія, комісія вирішила повторно розглянути інформацію про використання коштів на засіданні постійної комісії обласної ради з питань екології та раціонального природокористування, вибірково відвідати лісові угіддя Полтавщини.

Стосовно виконання Закону України «Про державний земельний кадастр» на території Полтавської області доповів начальник відділу Головного управління Держгеокадастру у Полтавській області Володимир Даншин. Він ознайомив депутатів зі змінами у формуванні адміністративних звітностей з кількісного обліку земель, пілотним проектом щодо запровадження нової електронної послуги з онлайн-реєстрації земельної ділянки та новоствореним інформаційним шаром «Ділянки з помилками геометрії», який відображає території, що мають перетини з іншими земельними ділянками.

У ході засідання комісія ознайомилася з відповіддю на Звернення депутатів Полтавської обласної ради до Прем’єр-міністра України Гройсмана В.Б. щодо добровільної відмови ПАТ «Укргазвидобування» від права постійного користування земельною ділянкою.

Насамкінець, депутати підтримали заяву ТОВ «Баришівська зернова компанія» щодо передачі в оренду земельної ділянки.

DSC 0275DSC 0278DSC 0300