Проект «Місцевий розвиток, орієнтований на громаду» продовжується

e-mail Друк PDF

11 липня  управлінням зовнішніх зносин та зовнішньоекономічної діяльності облдержадміністрації проведено обласний семінар – презентацію початку роботи другої фази Проекту «Місцевий розвиток, орієнтований на громаду» (МРГ).

У заході взяли участь голова обласної ради Іван Момот, голова облдержадміністрації Олександр Удовіченко, міжнародний менеджер проекту Джейсінг Сах, координатор проекту по східним областям України Олена Рудич, голови районних державних адміністраціїй та районних рад, громадські організації.

У своєму виступі Іван Момот акцентував увагу на необхідності активізації населення у вирішенні проблем територіальних громад. За його словами, одним з надзвичайно ефективних інструментів залучення мешканців сіл і міст у формулювання пріоритетів розвитку територій став для Полтавського регіону проект "Місцевий розвиток, орієнтований на громаду", розпочатий наприкінці 2007 року Програмою розвитку ООН в Україні та Представництвом Європейського Союзу.

Основною місією проекту є формування самосвідомості та самодостатності громад в невеликих населених пунктах шляхом діалогу між її членами, заохочення соціальної активності, визначення колективного бачення майбутнього та впровадження спільних ініціатив щодо розвитку громади. Протягом двох років роботи з бюджетів різних рівнів для співфінансування ініціатив громад за Проектом виділено понад 3 млн. грн. З них, з обласного бюджету – 1 млн. 700 тис. грн.

У ході засідання заслухано інформацію начальника управління зовнішніх зносин та зовнішньоекономічної діяльності облдержадміністрації Дмитра Орлова про результати першої фази Проекту «Місцевий розвиток, орієнтований на громаду». У доповіді вказувалося, що Проект підтримуав громади у вирішенні найважливіших потреб їх розвитку, допомагаючи їм у самоорганізації, розбудові їх потенціалу та впровадженні невеликих за обсягом громадських ініціатив (мікропроектів) у наступних пріоритетних сферах: охорона здоров'я, навколишнє природне середовище, енергозбереження, водопостачання, місцевий транспорт.

Відбір 8 районів області та громад-учасниць проекту відбувався у співпраці з обласними та районними державними адміністраціями на основі чітких критеріїв, таких як соціально-економічний стан, рівень зацікавленості та підтримки щодо впровадження проекту. Протягом 2009-2010 років профінансовано 50 мікропроектів на загальну суму 7 млн. 200 тис. грн. З них, з фонду МРГ було виділено 3 млн. 500 тис. грн.

З поміж іншого присутні вислухали інформацію Олени Рудич про умови конкурсу другої фази Проекту «Місцевий розвиток, орієнтований на громаду». Як відмітила координатор МРГ, важливим аспектом  діяльності Проекту у другій фазі буде консолідація знань та досвіду, здобутих громадами під час його впровадження. Для цього планується залучити до співробітництва вищі навчальні заклади та створити Центр управління знаннями.

По закінченні семінару було оголошено початок конкурсу другої фази Проекту «Місцевий розвиток, орієнтований на громаду» та підписано угоду про партнерство  обласним керівництвом та міжнародним менеджером проекту.